Tavaly a feldolgozóipar teljesítménye jelentősen, 3,0 százalékkal csökkent, különösen a gépipar és az autóipar mutatott számottevő zsugorodást. A Destatis közleménye szerint alacsony szinten maradt a termelés az energiaintenzív iparágakban, így például a vegyiparban és a fémiparban.
A feldolgozóipar teljesítménye 2023-ban is jelentősen csökkent, döntően az energiaárak erőteljes emelkedésének tulajdoníthatóan. Az építőipar összességében 3,8 százalékos zsugorodást mutatott, míg a szolgáltatószektor 0,8 százalékos növekedést ért el tavaly.
A háztartások fogyasztási kiadása 2024-ben szerény mértékben, 0,3 százalékkal nőtt az előző évihez képest, az infláció lassulása és a foglalkoztatottak béremelkedése csak korlátozott mértékben tudta ösztönözni a költekezést.
A háztartások fogyasztási kiadásain belül a legnagyobb mértékben az egészségügyre (+2,8 százalék) és a közlekedésre (+2,1 százalék) fordított kiadások nőttek 2024-ben. Ezzel szemben a magánháztartások vendéglátásra és szálláshely-szolgáltatásra lényegesen, 4,4 százalékkal kevesebbet költöttek, mint az előző évben, emellett ruházati cikkekre és lábbelire is 2,8 százalékkal kevesebbet fordítottak, mint 2023-ban.
A német statisztikai hivatal közleménye szerint 2024-ben a nehéz gazdasági helyzet a német külkereskedelemben is megmutatkozott. Tavaly az áruk és szolgáltatások exportja 0,8 százalékkal csökkent, ezzel szemben az import kis mértékben, 0,2 százalékkal nőtt.
Németországban a foglalkoztatottak száma tavaly átlagosan 46,1 millióra, rekordmagasra emelkedett, 0,2 százalékkal, 72 ezerrel meghaladva a 2023. évit. A foglalkoztatás növekedési üteme azonban jelentősen lelassult, és 2024 végéhez közeledve megtorpant. A 2024-ben elért foglalkoztatásnövekedés teljes mértékben a szolgáltatószektornak tulajdonítható, ezzel szemben a feldolgozóiparban és az építőiparban csökkent a foglalkoztatottak száma.