A program négy elemből áll, a személyes és szakmai mentorálásból, a pénzügyi és vállalkozói szemléletformálásból, a hatékonyságmérő programból és a vállalkozásfejlesztési szervezetek tevékenységének összehangolásából.
A projekt személyes mentorálást biztosít fiatal-, női- és generációváltó vállalkozásoknak; szakmai mentorálást nyújt a külpiacra lépés előtt álló, vagy külpiaci részesedést növelni kívánó, illetve a közvetlenül beszállítóvá válás előtt álló, vagy beszállítói részesedését növelni kívánó vállalkozások részére.
Emellett országosan és ingyenesen elérhetővé válnak a hatékonyság növelését szolgáló pénzügyi és vállalkozói szemléletformáló tartalmak. Minimum 1500 vállalkozás konkrét pénzügyi tanácsadásban is részesül.
A Széchenyi 2020 program keretében 3,3 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével 2020 végéig megvalósuló projektet a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara az Innovációs és Technológiai Minisztériummal, illetve a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvánnyal konzorciumi együttműködésben valósítja meg.
A program indulásával egy időben megnyílt a regisztráció lehetősége a vallalkozztudatosan.hu oldalon.
György László az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára (képünkön) a kedden elmondta, hogy Magyarországnak kicsi és nyitott gazdaságként föl kell mérnie a nemzetközi szinten is piacképes erősségeit, és ezekre kell a jövőjét alapoznia.
Tarlós István a rendezvényen a racionális szemléletű városvezetésnek tulajdonította, hogy a gazdasági fejlődéshez a főváros is jelentős mértékben járulhatott hozzá.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke úgy fogalmazott, hogy a budapesti vállalkozók a tapasztalt és hozzáértő városvezetés sikerében, és munkájának folytatásában érdekeltek. A főváros gazdasági erejét mutatja, hogy az összes belföldi foglalkoztatott harmada itt dolgozik, a külföldi tőkeállomány majdnem fele az országon belül ide érkezik, GDP-je pedig az országos átlag duplája - tette hozzá Parragh László.
A nyitórendezvényen Dr. Balla Gergely, a projekt operatív vezetője bemutatta az Országos Vállalkozói Mentorprogram keretén belül megvalósuló beszállítói- és külpiaci mentorálás projekt folyamatát és a részvételi lehetőségeket, valamint a Budapesten és Pest megyében mentorszerepet vállaló cégeket.