A brazil, kínai, indiai és dél-afrikai nagyvállalatok a fejlett gazdaságok cégeinél jóval gyakrabban tekintenek úgy a kockázatkezelésre, mint a versenyelőny növelésének (88% - 44%), illetve az innováció és a kreativitás ösztönzésének (73% - 43%) eszközére. Ezzel összhangban egyesült államokbeli és európai társaiknál jóval gyakrabban költenek kockázatkezelési stratégiák és rendszerek kidolgozására (54% - 36%).
A fejlődő országok vállalatai nagyobb valószínűséggel alkalmaznak igazgatósági szintű biztonsági vezetőt vagy kockázatfelelőst, értékesebb beruházásnak tartják a biztonságot, és kétszer akkora valószínűséggel rendelkeznek globális kockázatkezelési stratégiával. A kutatási eredmények a közvélekedéssel ellentétben azt mutatják, hogy egyre inkább a fejlődő országok válnak a nemzetközi együttműködések kezdeményezőivé.
A BT a Datamonitort bízta meg, hogy az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Franciaország, Németország, Spanyolország, Svédország, Brazília, Kína, India és Dél-Afrika 2000 felsővezetőjének bevonásával kutatást végezzen. A fejlődő világ vállalatainak túlnyomó többsége (89%) a jövőbeni siker elengedhetetlen feltételének tartja a cégen belüli és a vállalatok közötti nemzetközi együttműködést. Nagy százalékuk (68%) azonban úgy véli, hogy kockázatkezelésre vonatkozó biztosítékaikat a fejlett piacok - különösen az infokommunikációs technológia területén - fenntartásokkal fogadják, ami egyértelműen hátráltatja a sikeres együttműködést.
Brazília, Kína, India és Dél-Afrika vállalatainak 72 százaléka rendelkezik a nagyobb globális események hatását figyelembe vevő kockázatkezelési stratégiával - szemben az Egyesült Államok és Európa vállalatainak csupán 48 százalékával. A fejlődő gazdaságok vállalatai szerint a következő egy évben az energia- és vízellátás biztonsága jelenti a legnagyobb globális kockázatot, a második helyen a globális gazdaságnak az amerikai recesszió nyomán kialakuló lassulása áll. Az érett piacok vállalatai összességében véve kevésbé aggódnak a jövőbeni kockázatok miatt, bár 36 százalékuk úgy véli, hogy működését befolyásolná, illetve erőteljesen befolyásolná egy potenciális globális gazdasági visszaesés.