A szakértő az MNB legfrissebb kereskedelmiingatlan-piaci jelentését ismertetve közölte: a jegybank várakozásai szerint a GDP gyorsuló, szélesebb bázisú növekedése enyhítheti a ciklikus és strukturális kockázatokat, amelyek továbbra is jellemzik az egyes szektorok működését.
Az irodapiacon, valamint az ipari-logisztikai piacon még mindig mérsékelt a kereslet az elmúlt évekhez képest. Az új átadások miatt a kihasználatlansági ráták emelkedtek, és rövid távon valószínűleg még emelkedni is fognak, ebben nem lát magas kockázatot a jegybank.
Az irodaállomány és az ipari-logisztikai állomány érdemben bővülni fog országos szinten és a fővárosban is. Az ipari-logisztikai területen rekord magas a fejlesztési volumen, a következő két és fél évben jelentősen nő majd az állomány, elsősorban a nagy ipari beruházásokhoz köthetően - ismertette.
A régió több országával ellentétben Magyarországon éves összevetésben még mindig csökkent a befektetési forgalom 2024 első fél évében, de már stagnáló hozamszintek mellett - mutatott rá Nagy Tamás.
A hitelkibocsátás érdemben nőtt az idei első fél évben, bár a projekthitelezési feltételek nem enyhültek; továbbra is a magas kockázatkerülés jellemzi a hazai bankok finanszírozási hajlandóságát.
A jelentés szerint a kereskedelmiingatlan-szegmensek közül a szállodaszektor teljesítménymutatói javultak, főként a külföldi vendégforgalomnak köszönhetően. A reálbérek emelkedése miatt azonban éves összevetésben már a belföldi vendégéjszakák száma is emelkedett az idei első hat hónapban.