A Központi Statisztikai Hivatal előzetes adatai szerint a magyarországi kereskedelmi szálláshelyek 2005 első két hónapjában 606 ezer vendéget és több mint 1,5 millió vendégéjszakát regisztráltak. A vendégek száma 12%-kal, az általuk eltöltött vendégéjszakák száma 8,4%-kal haladta meg a 2004. év azonos időszakában regisztrált adatokat. A kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák jelentős hányadát (45%) a Budapest-Közép-Dunavidék régióban regisztrálták. A főváros és környéke mellett a Balaton régió (a vendégéjszakák 14,2%-a), a Nyugat-Dunántúl (11,6%) és az Észak-Alföld (8,1%) vendégforgalma játszott kiemelt szerepet. 2005. január-február hónapokban a kereskedelmi szálláshelyeken regisztrált vendégéjszakák száma a közép-dunántúli (+26,1%), a budapest-közép-dunavidéki (+18,8%), az észak-magyarországi (+6,1%), a balatoni (+2,6%) és a nyugat-dunántúli (+2%) régiókban mutatott növekedést. Az ezen régiókban tapasztalt vendégéjszaka szám növekedés nem csupán kompenzálta a más régiókban megfigyelhető csökkenést, de a rendkívül pozitív eredményeknek köszönhetően a magyarországi vendégforgalom összességében is dinamikus növekedést mutatott.
Január-februárban a kereskedelmi szálláshelyeken regisztrált vendégéjszakák 48,7%-a származott a belföldi vendégektől. A belföldi turizmusban négy régió játszott kiemelkedő szerepet 2005 első két hónapjában. A Budapest-Közép-Dunavidék régió kereskedelmi szálláshelyein a belföldi vendégek közel 160 ezer vendégéjszakát töltöttek (+3,6%), amelyet a Balaton régió követett közel 120 ezer vendégéjszakával (+3,8%). A nyugat-dunántúli régió a belföldi vendégéjszakák 14,2%-át mondhatta magáénak, az Észak-Alföld régió 13,6%-os részesedéssel rendelkezett. A belföldi vendégéjszakák száma az Észak-Magyarország (+6,2%), a Balaton (+3,8%) és a Budapest-Közép-Dunavidék (+3,6%) régiókban növekedést mutatott.
A beutazó turizmusban a főváros és környéke játszotta a főszerepet: a Budapest-Közép-Dunavidék régió kereskedelmi szálláshelyein regisztrálták a külföldi vendégéjszakák több, mint kétharmadát (67,4%), kiemelkedett továbbá a Balaton régió (12,5%) és a Nyugat-Dunántúl (9,1%) szerepe. A külföldi vendégéjszakák számában dinamikus növekedés volt megfigyelhető a Budapest-Közép-Dunavidék (+24,3%) és a Dél-Dunántúl (+17,2%) régiókban.