Németh László, az IPOSZ elnöke elmondta, hogy a dokumentum alapján összehangolják a 2014 és 2020 között uniós források felhasználásával kapcsolatos elképzeléseiket is - írja az MTI.
Győrffy Balázs kiemelte: olyan pályázati rendszert szorgalmaznak, amely előnyös a kis-, közepes- és mikrovállalkozásoknak is. A most aláírt megállapodás járási és települési szinten is segíti a kisebb vállalkozásokat. A megállapodás értelmében a két szervezet minden rendelkezésre álló eszközzel segíteni kívánja, hogy a pályázatokat kiíró szervezetek lehetőség szerint prioritásként vegyék figyelembe az egyéni, családi és mikrovállalkozások gazdálkodási feltételrendszerének javítását.
A megállapodás kiterjed az export, valamint a külföldi tőke beáramlásának a támogatására.Mindkét aláíró hangsúlyozta, hogy az együttműködés fontos területe a szakképzés, a felnőttképzés és a szakmai továbbképzés. Németh László ezzel kapcsolatban elmondta, hogy az IPOSZ-t alkotó 180 ipartestület és 27 országos szakmai szövetség 200 szakmában 7-8 ezer szakmunkást képez folyamatosan.
A NAK és az IPOSZ megyei, járási, és települési szinten egyaránt erősíteni szeretné a kapcsolatot az országos hálózataik között, különös tekintettel a vidékfejlesztés célkitűzéseinek helyi megvalósítására, az egyéni, családi és mikrovállalkozások bekapcsolódásának segítésére. Ezen célcsoportoknak jogi és gazdálkodói segítséget nyújtanak, az ezzel kapcsolatos tapasztalatokat egymással megosztják, és feltárják az együttműködési lehetőségeket.
A NAK vállalta, hogy a COPA-COGECA fórumain képviselendő tagállami álláspont kialakítása előtt lehetőség szerint az IPOSZ-szal előzetesen egyeztet, illetve az egyes üléseken képviselt tagállami álláspontról, valamint az ott elhangzottakról rendszeres tájékoztatást ad.
A NAK múlt év márciusában alakult, kötelezően tagja valamennyi agrártermelő és élelmiszeripari vállalkozás. Mindkét szervezet céljának tekinti a tagjainak nyújtott szolgáltatások bővítését.