A Széchenyi Kártya Program már több mint két évtizede segíti a magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások finanszírozási szükségleteinek kielégítését, amely jelenleg is rendkívül kedvező, a futamidő végéig fix, 5 százalékos kamat mellett biztosít forrást a hazai kkv-k számára - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
A kormány most megjelent határozata értelmében arról döntött, hogy a Széchenyi Kártya Programban adható támogatások nyújtására vállalható kötelezettségek felső korlátját további 300 milliárd forinttal, összességében 1700 milliárd forintra növeli.
A 2023 elején elindult Széchenyi Kártya Max Plusz Program keretében 2024. március 31-ig csaknem 65 ezer hitelkérelmet fogadtak be, mintegy 2600 milliárd forint értékben, amelyből 1600 milliárd forintnyit tesz ki a leszerződött hitelek állománya.
2023-ban minden eddiginél több támogatást fizettek ki a kedvezményezettek számára, amelyhez a kormány a szükséges többletforrásokat is biztosította.
A kormány most megjelent határozata értelmében arról döntött, hogy a Széchenyi Kártya Program keretében további 300 milliárd forinttal, összességében 1700 milliárd forintra növeli, a hazai kkv-k finanszírozására rendelkezésre álló kötelezettségvállalási keretet az alábbi, már jól ismert konstrukciók igénybevételénél: Széchenyi Kártya Folyószámlahitel és ezen belül Széchenyi Turisztikai Hitel, Széchenyi Likviditási Hitel, Széchenyi Beruházási Hitel és ennek részét képező Agrár Széchenyi Beruházási Hitel, Széchenyi Lízing, Széchenyi Mikrohitel és a Széchenyi Kártya Klasszik (újonnan nem igényelhető).