Döntő lehet a korábbi fizetés

Néhány ötlettel feltornázhatjuk új munkahelyünkön a juttatásunk szintjét.

Mindenkinek más és más a karrierje során a fizetésének, fizetéseinek alakulása. Ha egy új állásra jelentkezünk, gyakran szóba kerül korábbi keresetünk, illetve hogy hogyan növeltük meg eddig a fizetésünket, írja cikkében a Monster.com.

Igen fontos szempont a kiválasztásnál, hogy az új alkalmazott mennyibe kerül a jövendőbeli munkáltatónak. A fizetés körüli vita döntő pontja lehet az állásinterjúnak. A munkaadó esetleg azért is lemondhat egy ígéretes jelentkezőről, mert az illető által kért kompenzációt túlzottnak gondolja.

Ugyanaz a cég kínálhat nekünk egy adott munkáért kevesebbet és többet is, ez pedig igencsak múlhat a mi hozzáállásunkon is. Amennyiben ismert, mennyit kerestünk a legutóbbi posztunkon, nehéz attól függetleníteni, mekkora juttatást tudunk kialkudni most. Ha korábban alulfizetettek voltunk, és ezt a jövendő főnökeink tudomására hozzuk, könnyen találhatjuk magunkat ugyanabban a helyzetben.

Ma már megkérdezik

Hosszú ideig a munkáltatók nemzetközi viszonylatban nem voltak jogosultak arra, hogy a jelöltek "fizetési történetét" megismerjék. Jelenleg azonban az a trend indult el, hogy a cégek tudatosabban érdeklődnek a potenciális új munkatársak korábbi keresetei iránt.

#page#

Az alábbi tanácsokat érdemes megfogadni, ha az előző fizetésünknél jobbat szeretnénk kiharcolni:

Döntsük el, privát vagy nyilvános információnak tartjuk-e azt, mennyiért adtuk el korábban a tudásunkat az álláspiacon. Távozunk az interjúról, ha olyan adatokat kérnek tőlünk, a fizetésünkkel kapcsolatban, amelyeket nem akarunk közölni? Ne adjunk ki magunkról olyan információkat, amelyeket bizalmas jellegűnek érzünk. Egy számunkra nem eléggé "poltikailag korrekt" munkahelyen lehet, hogy az egészségi állapotunkról vagy a magánéletünkről fognak kérdezgetni.

Hazugsággal elvágjuk magunkat

A korábbi fizetésünket ne tegyük bele az önéletrajzunkba vagy a kísérőlevélbe. Ne adjuk ki önként, mennyit kerestünk korábban, próbáljuk meg a tehetségünkkel, tudásunkkal, kommunikációs képességünkkel eladni magunkat. Készüljünk fel arra, mit mondunk, ha rákérdeznek erre a kérdésre, de óvatosan mondjunk összeget. Jelezzük azt, hogy a képességeinket egy aránylag alacsony, korábbi áron és egy magasabb, általunk igényelt áron is értékesíthetőnek érezzük. Ha ki akarják préselni belőlünk előző keresetünket, akkor ne utasítsuk vissza nyíltan, hanem körülbelüli összeget mondjunk, hivatkozzunk például a pozíciónkkal kapcsolatos, fizetési varázslókban vagy statisztikákban közzé tett összegekre.

Fontos továbbá, hogy ne állítsunk valótlanságot a fizetési történetünkkel kapcsolatban, mert utánajárhat a potenciális munkaadónk a hiteles adatoknak.

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo