Nyeste Orsolya, az Erste Bank elemzője az Indexnek nyilatkozva elmondta, szerinte a kedden közzétett inflációs adat, a maginfláció növekedése különösen a figyelem középpontjában állt. Ebből ugyanis most arra lehetett következtetni, hogy miközben a piacon lassan alábbhagytak a kamatemelési várakozások, a monetáris tanács ülésén mégis nagyobb - Nyeste Orsolya szerint 70-80 százalékos - esélye lehet a nyolcszázalékos kamatszint negyedszázalékos emelésének, mint a szinten tartásnak. Ez esetben tovább nőne a kamatkülönbség, amely az utóbbi időben - az USA-ban publikált és az ottani kamatemelési ciklus végére utaló adatok fényében - ismét egyre nagyobb jelentősséggel bír a befektetők számára.
Az erősödés lehetőségéről Nyeste úgy vélekedett, ma még nem lehet kijelenteni, hogy a forint a 250-260 közötti sávba állt volna át, de - ha a marad a kedvező nemzetközi hangulat, a várakozásoknak megfelelően alakulnak a kamatemelések, és a költségvetéssel kapcsolatban sem lesz váratlan fordulat - a jövő év elején akár az említett szinten stabilizálódhat a forint.
Újra felkapták a nemzetközi befektetők a feltörekvő piacokhoz sorolt régiós devizákat, alapvetően ez állhat a forint erősödése mögött - mondta Török Zoltán, a Raiffeisen elemzője, aki szerint hazai gazdasági adatokkal nehezen támaszható alá a jelenlegi árfolyam. Ilyen helyzetben szinte mindegy, mi történik itthon, milyen mutatókat produkál a magyar gazdaság, ahogy erre korábban is volt példa, a kedvező nemzetközi hangulat ragadta magával piacot.