Az ötévenkénti hagyományoknak megfelelően a jelenlegi Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállításon (OMÉK) is díjazták a legjobbnak minősített termékeket. Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési minisztertől vehették át az okleveleket az arra érdemesültek. Az idén kilenc hazai élelmiszeripari vállalkozás termékeivel immár 92 gyártó több mint 300 terméke viselheti a Kiváló Magyar Élelmiszer védjegyet. Ilyen jogot szerzett egyebek között a Bunge Növényolajipari Rt. - Vénusz ízesített étolaj termékcsalád, Aranynektár Kft. - 250, 500 és 1000 grammos kiszerelésű virágméz és akácméz, Wiesbauer-Dunahús Kft. - Puszta debreceni vákuumfóliában, a Balaton Fruit Kft. - friss kajszibarack és nektarin, Debreceni Hús Rt. - Valódi debreczeni pulykakolbász, Füstölt-főtt királyszalonna, Debreceni fokhagymás pecsenye, Alföldi Garabonciás Kft. - Garabonciás kecskesajt család, Róna Mezőgazdasági Szövetkezet - Róna szárított zöldség termékcsalád és Róna szárított zöldkeverék termékcsalád, Dráva Tej Tejipari Termelő és Értékesítő Kft. - Kancsós tej 1,5%-os zsírtartalommal és SynBiofir (szinbiotikus élőflórás kefír).
Az agrártárca vezetője nagydíjat, valamint az idén alapított Az év agrárvállalkozója díjat is átadott.
A miniszteri nagydíjat a Pilze-Nagy Kft. kapta. Az indoklás szerint a kft laskagomba-alapanyag gyártásával, friss laskagomba termesztésével, valamint ezek kereskedelmével foglalkozik. Tevékenységük eredménye a két tipikusan magyar termék: a laskagomba és annak táptalaja. A laskagomba olyan kertészeti áru, mely alacsony kalóriatartalma, magas tápértéke, jelentős B-vitamin, kálium- és foszfortartalma miatt közkedvelt a nyugat-európai országokban. Számottevő fehérjetartalma okán a vegetáriánusok is szívesen fogyasztják, emellett élettani- és úgynevezett civilizációs betegségek elleni gyógyhatása is van. A cég a termesztéstechnológia javításával együtt egy olyan eljárást alkalmaz, melynek köszönhetően csökkentették a növényvédőszer-felhasználást, ezzel is eleget téve a környezettudatos gazdálkodás követelményének. Ráadásul e technológia révén biztosított az állandó alapanyag-ellátás, ami kiszámíthatóvá teszi a termesztést. A 2003. évi üzembe helyezés óta progresszíven emelkedik a gyártott alapanyag éves mennyisége, mely az első félévi adatok alapján átlagosan havi 600 tonna (körülbelül évi 7000 tonna). Ennek egyharmadát saját felhasználásra, kétharmadát pedig kistermelők részére adják el , illetve exportálják. Mivel úgy a hazai, mint a külföldi kereslet további emelkedése prognosztizálható, rövid távú céljuk, hogy az üzem teljes kapacitáson (évi 10 000 tonna) működjön, hosszú távon pedig az üzem bővítését tervezik. Nagy László, mint egyéni vállalkozó, 1991 óta dolgozik a laskagomba-termesztési ágazatban. E vállalkozása jogutódjaként 1997. január 1-jén jött létre a Pilze-Nagy Kft., melyben Nagy László a társaság irányítását biztosító tulajdoni hányaddal rendelkezik.
Az év agrárvállalkozója dr. Ráki Ferenc lett. Az indoklás szerint a kitüntetett jelenlegi családi vállalkozását 1990-ben hozta létre Polimarketing Kft. néven. A társaság - befektetési céllal - 1995-ben vett egy szarvasmarha telepet, két napra elegendő takarmánnyal. Ezt a telepet kezdték fejleszteni, később megvásárolták a véméndi Fehértej Kft.-t, amelynek 500 tehenét szintén Gyulára telepítették át. Szántóföldet és legelőt béreltek, jelentős gépparkot állítottak munkába. A növendék állatok részére egy olyan telepet vásároltak, amelynek közvetlen szomszédságában található a Körös-Maros Nemzeti Park érintetlen legelőterülete. Az utóbbi évek fejlesztéseként - részben uniós és hazai támogatásokból - felújították az istállóépületeket; magtárt, takarmánykeverőt, trágyatárolót építettek. A fejőház korszerűsítését követően, 2000-ben a szarvasmarha telep 500 tehénnel 100 százalékban extra tejet termelt. A foglalkoztatottak létszáma 8 év alatt 2 főről 50 főre nőtt.A biotermesztés nyugat-európai gyakorlatának és irodalmának tanulmányozását követően, 1999-ben a Biokontroll Hungária Kht.-val közösen kidolgozták az ökogazdálkodásra való áttérés programját. A biotej feldolgozására, a bio-tejtermékek előállítására és forgalmazására a Naszálytej Rt.-vel kötöttek szerződést. A vállalkozás által termelt és a Naszálytej Rt.-vel közös logóval ellátott UHT "Zöldfarm Biotej" 2003-ban, a Biokontroll Hungária Kht. szakmai zsűrijének döntése alapján, az év bioterméke lett. Ekkor vette fel a társaság a Körös-Maros Biofarm Kft. nevet. Tavaly 818 533 liter 1,5 százalékos és 2,8 százalékos UHT biotejet, 123 026 doboz bio joghurtot, 137 490 doboz bio kefirt, 136 532 doboz bio tejfölt értékesítettek, s közel 200 millió forint árbevételt értek el.