Fotó: NIÜ
Az idei Demo Daynek a magyarországi Bosch csoport adott otthont. Kemler András, a Bosch csoport létesítménygazdálkodásért felelős vezetője Magyarországon és az Adria régióban ennek kapcsán hangsúlyozta: „A Boschnál hiszünk abban, hogy az innováció alapja az együttműködés – éppen ezért törekszünk arra, hogy élő és szoros kapcsolatokat építsünk ki az ipari szereplők, a startupok, az akadémiai és a közszféra között. Az olyan kezdeményezések, mint a HSUP, kulcsszerepet játszanak egy fenntartható és versenyképes ökoszisztéma kialakításában. Örömmel adtunk otthont az idei Demo Day-nek, hiszen a versenyen résztvevő csapatok, fiatalok a jövő technológiai megoldásain gondolkoznak, és ezzel ők is hozzájárulnak ahhoz, hogy az innovációs kultúra fejlődjön Magyarországon.”
A projektcsapatok minden egyes tagja 1-1 millió forintos ösztöndíjban részesült, a zsűri pedig a legjobbnak ítélt projekteknek különböző szakmai felajánlásokat is tett az esemény zárásaként.
Az eseményen a legígéretesebb, legtöbb felajánlást szerző csapatok főként mesterséges intelligencia (MI) alapú, ám kellően változatos projektekkel mutatkoztak be.
Az LC Security (a csapat a Budapesti Corvinus Egyetem és a Debreceni Egyetem hallgatóiból állt össze) vállalati adathalász e-mailek, a csaló weboldalak és hívások MI alapú, valós idejű detektálásával foglalkozik. A Style Swipe (Budapesti Corvinus Egyetem) személyre szabott „gardróbokat” állít össze az MI segítségével; az Előpont (ELTE, Szegedi Tudományegyetem) szintén egy digitális platformot hozott létre, amely a diagnózistól a gyógyulásig segít a rákbetegeknek. A Football Saviour (BME, ELTE, testnevelési egyetem) célja pedig főleg az alsóbb ligákban és akadémiákon játszó futballisták adatvezérelt módú összekötése klubokkal és menedzserekkel.