Demján más összefüggésben is hivatkozott a május 2-i sajtótájékoztatóján az ex-pénzügyminiszterre. Emlékeztetett egy Bokrossal folytatott beszélgetésére, amelynek során kijelentette: a baj az, hogy egyáltalán megszületett a Horn-kormány fiskális tárcavezetője. Ugyanis azzal, hogy elindította a programját, megmentette a két-három évvel későbbi teljes összeomlástól a magyar gazdaságot. Ha ő nincs és bekövetkezik a krach, akkor mára már felépítette volna magát saját romjaiból az ország. Demján Sándor azonban nem egy epizódnak szánta beszélgetésük mostani felidézését, ugyanis azt is kifejtette, hogy a szeptemberre Brüsszelnek benyújtandó egyensúlyjavító, reformokat elindító program esetleges sikertelensége azt vonja maga után, hogy a tőkét - a jelentős mennyiségű, kötvényekben fekvő forró pénzt - kivonják az országból, leírnak bennünket, s körülbelül olyan sors vár ránk, mint nemrégiben az argentin gazdaságra.
A VOSZ még a választások előtt írásban is és szóban is arra kérte a pártokat és azok vezetőit, hogy a vállalkozók pontokba szedett elvárásaira reagáljanak, a szövetség és 37 partnerszervezet pedig egy kritériumrendszer szerint pontozta a politika szándékait. Demján kijelentette, hogy a szövetségnek nem feladata kormányprogramot csinálni, de az igenis dolga, hogy elmondja, mit szeretnének a vállalkozók. Azt valamennyi politikai erőnek nyilvánvalóvá kell tennie, hogy szerintük is elengedhetetlenek a lényegi változtatások, az pedig lehetetlen, hogy azokat fájdalom nélkül lehessen végrehajtani. Átmenetileg sérteni fog a beavatkozás mindenkit, s ezt tagadni, ettől való védelmet hirdetni felelőtlenség.
A magyar átlag állampolgár nincs felvilágosítva arról, mi a piacgazdaság. Demján érvelése szerint az elmúlt években a termelő szféra a termelékenységet tekintve hozzáidomult az európai versenytársakhoz, de az állam versenyképtelenné vált, sőt. S a legutóbbi időkig nem is változtatott semmin, elegendő arra gondolni, hogy míg Európa a munkaidőalap növelésére igyekszik koncentrálni, hazánk éppen az ellenkezőjét szorgalmazza. Vagy: a 100 ezer forintra emelendő minimálbér ötletével a vállalkozói szféra elég nagy részébe rúgott bele az a párt, amelyik aztán megannyi szavazatot épp e programja megígérésével veszített el.
A költségvetést szanálni kell, ami azonban nem egy negatív hangulatú megállapítás - tette nyilvánvalóvá jóslatát és hozzáállását Demján Sándor. A lényeg az, hogy elinduljanak azok az átalakítások, amelyek elfogadhatók az államháztartás helyzetét vizsgáló Brüsszelnek, nem vonja ki a tőkét a világ, s az unió a következő öt év büdzséjéből nem iktatja ki Magyarországot, hanem hajlandó az eredeti finanszírozásra. Ehhez viszont - tér vissza a VOSZ alapgondolatához Demján - a parlamenti politikai pártok konszenzusa kell, melyet záros határidőn belül létrehoznak és deklarálnak. Ezért is kerítenek sort a VOSZ-nak tett politikai ígéretek összevetésére a következő időszak kormányzati, illetve ellenzéki cselekedeteivel.