A belföldi értékesítés júniusi áremelkedését elsősorban a hatósági földgázárak május 15-től hatályos növekedésének áthúzódó hatása okozta (gázgyártás, -elosztás 6,4%). A feldolgozóipari ágak közül legnagyobb áremelkedést a kőolaj-feldolgozás ágazatban mértünk (5,0%); a többi ágazatban –0,4% és +1,3% közötti árváltozást regisztráltunk. Árcsökkenés a vegyi anyag, termék gyártása (0,4%) és az egyéb nemfém ásványi termékek gyártása (0,2%) ágazatban következett be. 2003 I. félévében az előző év azonos időszakához képest legnagyobb árnövekedést az élénk világpiaci ármozgásoknak kitett kőolaj-feldolgozásnál (7,4%), a vegyi anyag, termék gyártásánál (7,1%), valamint a zömében hatósági ármegállapítás alá tartozó villamosenergia-, gáz-, vízellátás ágazatokban (6,7%) mértünk. Ez utóbbi áremelkedést elsősorban a víztermelés, -kezelés, -elosztás területén mért 9,2%-os, valamint a villamosenergia-termelés, -elosztásnál regisztrált 8,4%-os árnövekedés okozta. Féléves összehasonlításban árcsökkenést csak a villamos gép, műszer gyártása ágazatban (0,8%) rögzítettünk, a papírgyártásnál, illetve a gumi-, műanyag termék gyártásánál az árak stagnáltak (–0,1%); a többi ágazatban 1,4% és 6,1% közötti áremelkedés következett be.
Az ipari exportértékesítés forintban mért árszintje minden ágazatban emelkedett az előző hónaphoz viszonyítva 1,3% és 8,7% közötti mértékben, elsősorban a forint június eleji leértékelésének köszönhetően. A legnagyobb áremelkedés az exportárak területén is a kőolaj-felolgozás ágazatban történt. Az exportban meghatározó súlyt képviselő gépipari ágazatok árszintje a feldolgozóipari átlaghoz (3,7%) közeli mértékben, 3,4%-kal emelkedett.
A belföldi értékesítés rendeltetés szerinti csoportjainak árnövekedése az előző hónaphoz képest 0,1% és 2,9% között alakult. A legkisebb mértékű áremelkedést a továbbfelhasználásra termelő, valamint a nem tartós fogyasztási cikkeket gyártó ágazatoknál, a legerőteljesebbet az energiatermelő ágazatoknál regisztráltuk. Féléves összehasonlításban a rendeltetés szerinti csoportok belföldi áremelkedése 1,9% és 6,8% között alakult. A legnagyobb áremelkedés ebben az összehasonlításban is az energiatermelő ágazatoknál mutatkozik, a legkisebb árváltozás a beruházási javakat gyártó ágazatok területén látszik.