Aggasztó jelek figyelhetőek meg viszont más téren: a legjobban és legrosszabbul fizetettek közti különbség növekedett.
A legújabb ASHE eredmények szerint sikerült a teljes állásban dolgozó nők juttatását emelni, azonban a gyengébb nemből rengetegen dolgoznak félállásban, így nem vonatkozik rájuk a derűlátásra okot adó eredmény. A részmunkaidőben dolgozók a legrosszabbul fizető szektorban helyezkednek el, így sokan szélsőségesen rosszul keresnek a nők közül.
Míg nemrég 18 százalékos béreltérést mutatott ki egy elemzés a teljes munkaidőben dolgozó férfiak és nők keresete közt, 40 százalékos a különbség a részmunkaidőben, órabérben foglalkoztatottak körében, és ez a szakadék ezidáig az elmúlt harminc évben mit sem csökkent.
Egy idei, nemzetközi felmérés szerint a szigetországon kívül kevésbé sikerül a felzárkózás a juttatások terén. Az Eurochambres, az Európai Kereskedelmi és Iparkamarák Szövetsége átfogó kutatást végzett a nők helyzetéről a munkahelyeken, melynek során kiderült, hogy a nők nagy része még egyáltalán nem érzi magát egy szinten férfi kollégáival.
Az Ausztriában, Németországban, Olaszországban, Cipruson, Franciaországban és Görögországban végzett kutatások szerint a 30 és 49 év közötti, menedzseri vagy vállalkozói munkát végző nők háromnegyede nem érzi magát elég erősnek ahhoz, hogy magasabb pozícióban is helyt álljon. Ennek elsődleges oka, hogy a megkérdezettek több mint 80 százaléka szembesült már azzal a felfogással, hogy egy nő képtelen dolgozni, főleg ha gyermeket kell nevelnie. Talán a legfigyelemreméltóbb, hogy a gyengébb nem képviselőinek 95 százaléka úgy véli, ők is képesek arra, amire férfi kollégáik, mégis úgy érzik, hogy a nemi sztereotípiák miatt nem tudnak előbbre lépni a ranglétrán.