Október 26-27-én rendezte meg idén a Műegyetem hagyományos karrierexpóját, mely már kinőtte az intézmény kereteit, és látogatói nagyobbrészt az egyetem falain kívülről érkeztek.
A korábbi tapasztalatok nyomán előzetesen 5-6000 látogatóra számítottak, illetve nemcsak azok tájékozódhatnak a karrierlehetőségekről, akik személyesen kimennek az Állásbörzére, hanem azok is, akik a kiadványokból informálódnak, és ennek nyomán felveszik a hirdető cégekkel a kapcsolatot.
A ma záruló, idei őszi börzén kilencvenöt cég van kinn standdal, és tizenkettőt közülük csaknem egy órás előadáson is megismerhetnek a látogatók. Mint a Piac és Profitnak Hajdú Csongor, a rendezvény fő szervezője elmondta, zömében vállalatok jelentek meg, a korábbiakhoz képest szerényebb a fejvadász és személyzeti tanácsadó cégek jelenléte. Összesen százhuszonhat állást kínáló szervezet képviseli magát a rendezvényen, ezek közül sokan a kiadványokban hirdetik meg állásaikat.
Hajdú Csongor szerint reményiek szerint megnövekedett azok cégek száma, akik valós - és elfoglalható - pozíciókat kínálnak. Ám hogy hány látogatónak járult hozzá valóban az elhelyezkedéséhez a börze, azt egy forrásból tudják ellenőrizni: a végzős műegyetemistákat a diploma átvétele után másfél-két évvel mérik fel, és itt teszik fel nekik a kérdést, milyen csatornán keresztül szereztek állást.
Jelenleg az Állásbörze látogatóinak mintegy 44 százaléka frissen végzett vagy végzős BME-hallgató, többségben vannak tehát a nem műegyetemisták. A kereslet szerencsésen találkozik az álláskínálattal, mivel nagyszámú pénzügyi és közgazdasági pozíció található a cégek ajánlatában. A legkeresettebbek a villamosmérnökök, informatikusok, gépészek, őket követik a műszaki menedzserek, pénzügyi és közgazdasági szakemberek, és ezután jönnek a hirdetők toplistáján az egyéb műszaki végzettségűek, például a közlekedésmérnökök, kohómérnökök.
Továbbképzési, MBA ajánlattal van jelen a börzén a BME, illetve a Corvinus Egyetem, mely nemsokára megrendezi saját, hasonlóan nagyszabású állásbörzéjét.