Pályázni a helyi vállalkozásfejlesztési központokon keresztül folyamatosan lehet, egyben a pályázati feltételekre vonatkozó összes további információ szintén a HVK-nál szerezhető be.
A projekt célja:
Az 1998-ban megkezdett Pilot Program tapasztalatainak felhasználásával, illetve az MVA és Hálózata által működtetett beszállítói partnerközvetítő rendszer támogatásaként egyrészt a megrendelők (nagyvállalatok) igényei, másrészt a KKV-k kérése alapján beszállítói vállalat-átvilágítások eredményein alapuló javító intézkedéscsomag végrehajtása.
A tanácsadási rendszer működésének inputja kettős:
A BCP 98 Pilot Program átvilágításának eredményei,
A beszállítói partnerközvetítő rendszer működése során felszínre kerülő problémák.
A pályázók köre:
A program az első szakaszban a BCP 98 Pilot Programban átvilágított vállalkozások számára meghatározott fejlesztési javaslatok/elképzelések megvalósításához nyújt szakmai és pénzügyi segítséget. Ebbe a pályázatba folyamatosan kapcsolódhatnak bele a Mentor Beszállítói Program beszállítói partnerközvetítő rendszer működése során átvilágított vállalatok.
A támogatás mértéke:
Az egyes projekthez nyújtható maximális támogatás 50%-os, ami maximum 3 000 000,- Ft. lehet.
A projekt célja:
Az 1998-ban megkezdett Pilot Program tapasztalatainak felhasználásával, illetve az MVA és Hálózata által működtetett beszállítói partnerközvetítő rendszer támogatásaként egyrészt a megrendelők (nagyvállalatok) igényei, másrészt a KKV-k saját kérése alapján beszállítói vállalat-átvilágítások végrehajtása.
A tanácsadási rendszer működésének fő inputja: a beszállítói partnerközvetítő rendszer működése során felszínre kerülő problémák.
A pályázók köre:
A Mentor Beszállítói Program beszállítói partnerközvetítő rendszer működésébe bekapcsolódó kis- és középvállalkozások.
A pályázat menete:
A pályázó kis- és középvállalkozás (KKV) a megyei tanácsadói névjegyzékben szereplő, a BVP módszerrel kapcsolatos képzésben részesült tanácsadók közül választhat egy mentort, akivel közösen dolgoznak ki projektet a beszállítói vállalat-átvilágítás végrehajtására. A projektet pályázat formájában a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítványhoz nyújthatják be folyamatosan, a BCP 99 végéig - illetve a keretösszeg erejéig.
A pályázatokat havi rendszerességgel ülésező döntőbizottság bírálja el. Minden döntési fórumon azok a pályázatok kerülnek értékelésre, melyek a döntőbizottsági ülés előtt legalább egy héttel beérkeznek az MVA-ba. A döntőbizottság döntéséről 10 napon belül értesíti a pályázókat, ill. a nyertesekkel szerződést köt. Egy pályázó - a döntőbizottság döntésétől függetlenül - csak egyszer adhat be pályázatot a BCP 99 során.
A pályázati csomag 1000,- Ft regisztrációs díj ellenében átvehető a Helyi Vállalkozói Központoknál. Ugyanott kapható információ a tanácsadói névjegyzékben szereplő tanácsadókról.
A támogatás mértéke:
Az egyes projekthez nyújtható maximális támogatás 75%-os, maximum 400 000,- Ft lehet.
Auditáció alatt értjük, hogy az adott társaságnál személyesen megjelenő szakértő, a menedzsmenttel konzultálva, személyes tapasztalatait is beépítve elkészít egy részletes auditációs adatlapot, melyben számszerűsítve (szöveges kiegészítésekkel) találhatók a társaságra jellemző adatok.
A "Beszállítói Audit" esetében kialakított négy alapszint (erőforrások, irányítás, működés, eredmény) nyolc főágának, területének (tárgyi-vagyoni erőforrások, személyi erőforrások, menedzsment, minőségbiztosítás, termelés, marketing, gazdálkodás, termék), vonatkozó ágait (részterületeit, alkategóriáit), dimenzió nélküli számértékek (ötfokozatú skála, +2 és -2 között) jellemzik.
Ezt egy nyolctengelyű polár-koordináta rendszer tengelyein ábrázolva (ahol a tengelyek az egyes fő ágakat reprezentálják, a számok pedig az egyes ágak diszkrét értékeit jelentik), majd a diszkrét értékek pontjait összekötve kapjuk a potenciál csillagnak nevezett nyolcszöget.
A potenciál csillag által bezárt terület arányos a vállalatpotenciálnak tekintett, százalékban megjelenő értékkel. A tengelyeken megjelenő számértékek a kapcsolódó részterületek, alkategóriák minősítési értékeinek megfelelő algoritmus szerinti (adott esetekben súlyozást is lehetővé tevő) összegzése révén alakulnak ki.
A potenciál csillag szimmetrikustól eltérő geometriája és kiterjedtsége a problematikus (vagy épp a kiugróan jó) területeket, a torzulás mértéke pedig az eltérés intenzitását jelöli.