Elsőként a távmunkaház 22 munkahelyére vesznek fel dolgozókat, de az itt gyakorlatot szerzők később lehetőséget kapnak arra, hogy otthonról végezzék ezt a munkát, helyükre pedig újabb dolgozók vehetők fel a távmunkaházba. A távmunkaház létrehozásával együtt a városból és a környékbeli településekről több mint hatvanan vettek részt számítógépkezelői tanfolyamon, illetve többen a távmunkavégzés feladataira is felkészültek. (Amíg az USA-ban már minden negyedik ember távmunkában dolgozik, addig itthon csak az emberek elenyésző százaléka.)
A Barhács és Társa akkreditált képző intézmény szervezte a tanfolyamokat, egyet a munkanélkülieknek, két tanfolyamot pedig a Lépj egyet előre program keretében. Ez utóbbi sajátossága, hogy munkahellyel rendelkezők is részt vehetnek az ingyenes képzésben.
Többen már elhelyezkedtek
A 22 munkahelyre többnyire azok jelentkeztek akik részt vettek ezeken a tanfolyamokon, de mások jelentkezését is elfogadták, például a közelmúltban érettségizettek már eleve rendelkeznek számítógépes ismeretekkel. A MarketX Bt. a konkrét munkafolyamatot ismertetve még rövid kiegészítő felkészítést is szervezett a 22 munkatársnak.
A tanfolyamok résztvevői közül időközben többen már máshol helyezkedtek el ezeket az ismereteket hasznosítva. A város tervezi, hogy a képző intézményt további számítógépes és más tanfolyamok szervezésére kéri fel.
Főleg uniós forrásból
A távmunkaházat a Magyar Távmunka Szövetség kezdeményezésére hozták létre. A szövetség szerint a nagy munkanélküliségű területeken ilyen létesítményekkel autópályák, helyi üzemek építése nélkül is sok új munkahely létesíthető.
Örkényben a mintegy kétszáz négyzetméteres épületben négy termet alakítottak ki a 22 számítógépes munkahelyhez. A város a húszmillió forint értékű ingatlannal járult hozzá a programhoz, a felújításhoz, a berendezéshez az Európai Uniótól 32 millió forintos, a magyar kormánytól 8,5 millió forintos támogatást nyertek el. Az ide távmunkát szervező cégnek tehát teljes infrastruktúrát, szakképzett munkaerőt kínálnak.