A CRE-piac problémái az irodaterületekre összpontosulnak, ahol az üresedési ráta megugrott, és az ingatlanok értéke zuhant. Mivel az irodahelyiségek finanszírozására felvett kölcsönök a következő két évben esedékesek, előfordulhat, hogy a bankok erősen leértékelődött eszközök birtokában vannak.
A hitelek késedelmei emelkedtek a nem tulajdonos által használt, nem lakáscélú ingatlanhitelek esetében, amelyek a CRE-piac legnagyobb százalékát teszik ki. Az S&P Global Market Intelligence adatai szerint a késedelmek aránya 1,4 százalékra emelkedett a második negyedévben. Egyes bankok elkezdtek extra forrásokat helyezni a veszteségtartalékokba a CRE további kínlódására számítva. A piaci változások miatt az Egyesült Államok kormányzata szabályozói iránymutatást dolgozott ki a bankok számára arról, hogy mennyire kell koncentrálniuk a CRE-befektetésekre. Ezt követően sok bank eladta CRE-részesedéseit, így az érintett pénzintézetek száma az elmúlt negyedévben 482-re esett vissza.
Sok piaci megfigyelő azt sugallta, hogy a Federal Reserve hamarosan elkezdi a kamatcsökkentést. A kamatlábak csökkentései azonban valószínűleg szerények lesznek, és nem valószínű, hogy a kereskedelmi kamatlábak egyhamar visszatérnek a járvány előtti szintre. Augusztus 19-én a 2024-ben kibocsátott CRE-hitelek átlagos kamata 6,2 százalék, míg a lejáróké 4,3 százalék volt, ami közel 200 bázispontos különbség.
A kölcsönök lejáratával azokat vagy ki kell fizetni, vagy új hitelekre kell váltani. Ezt érettségi falnak nevezik. Az S&P Global Market Intelligence adatai szerint körülbelül 950 milliárd dollár értékű CRE jelzáloghitel jár le 2024-ben. 2025-ben még több, közel 1 billió dollár értékű CRE-hitel jár le. A lejáratok 2027-ben érik el a csúcsot, 1,26 billió dollárt.