AZ első évben 100 milliót!

A "Legdinamikusabban startoló magyar cégek 2006 klubja" - röviden Up klub - 2006-ban jött létre, és a magyar gazdaság élvonalának utánpótlását biztosító vállalatokat, szervezeteket fogja össze. A cégklub tagjai csak azok az új cégek lehetnek, melyek árbevétele alakulásuk évében meghaladják a 100 millió forintot.

"Lehet, hogy a teremben itt van közöttünk a holnap Bill Gates-e." - ezekkel a szavakkal köszöntötte a 2006-os induló díjátadáson a jelenlévőket az ismert vállalkozó, Demján Sándor. Akkor a 2004-ben induló, már első évükben 100 millió forintos árbevétel hozó cégek vehették át az elismerést, az ő kezdeményezésükre és tagságukkal alakult meg 2006. március 30-án az Up Klub.

Az Up Klub tagjai csak azok a magyar gazdasági életbe újonnan belépő gazdálkodó szervezetek lehetnek, melyek alakulásuk évében meghaladják a 100 millió forint árbevételt. Belépésük önkéntes, kilépésük bármikor lehetséges. A cégklub tagság mindaddig fennáll, míg az érintett cégek pénzügyi mérlegük szerint a 100 millió forint feletti árbevételt az adott pénzügyi évben meghaladják. A tagság szigorú feltételrendszerét jelzi, hogy ha két egymást követő évben bármely klubtag cég árbevételének nagysága nem éri el ezt a határt, a cégklubban a tagsági jogviszonyuk automatikusan megszűnik. A tagok száma minden évben bővül a magyar gazdasági életbe újonnan belépő, dinamikusan startoló cégek közül a fent említett feltételnek megfelelő, belépni kívánó szervezetekkel. Az Up Klub célja, hogy segítse az Európai Unió elvárásaihoz történő felzárkózást, és az EU pályázatokon való részvételt.

200 up-os

A Klub taglétszáma évente 30-50 céggel gyarapodik, és a cégek piacra lépésének év sorrendjét követve szerveződik. Mivel 2011-re így már 200-250 körüli taglétszámra lehet számítani, az irányíthatóság és hatékonyabb munkavégzés érdekében az újabb évfolyamok belépése nyomán az egyes évfolyamok al/klubokat alkotnak. 2007-ben 40 cég, köztük a Nextent Informatika Zrt. is átvette a "Legdinamikusabban startoló cégek"-nek járó elismerést. "A Nextent nem minden előzmény nélkül indult a piacon, hiszen korábban egy húsz fős üzletág az MIS Consulting Rt. része volt. Nagy erőfeszítés és kitartó munka van abban, hogy mára a piac ismert és elismert szereplői vagyunk, és több, mint 60 főnek biztosítunk munkahelyet. Az első 100 milliós bevételű év elérése nagy feladat, de éppolyan kihívás évről évre a minőség, a hatékonyság és a folyamatos fejlődés jegyében túlszárnyalni ezt az eredményt." - mondta Lukács László, a Nextent Zrt vezérigazgatója.

A Nextent Informatika Zrt. néhány nappal ezelőtt vette át az "Elkötelezettség a Kiválóságért" díjat is, ami egy 2006 elején indult európai minőségi program elismerése.

Véleményvezér

Elszabadultak a Magyar Posta árai

Elszabadultak a Magyar Posta árai 

Ez most nem finom.
Nem sikerült az első versenyképességi vizsgája Magyarországnak

Nem sikerült az első versenyképességi vizsgája Magyarországnak 

Az egykori magyar sikerágazat rosszul teljesít.
Szlovákiába érdemes menni élelmiszert vásárolni, a mélybe vitték az ÁFA-t

Szlovákiába érdemes menni élelmiszert vásárolni, a mélybe vitték az ÁFA-t 

Lassan bármerre megyünk kisebb árakkal találkozunk, mint itthon.
Hadházy Ákos megtalálta Orbán Viktort

Hadházy Ákos megtalálta Orbán Viktort 

Reméljük lesz indiai szelfi is.
Megvan az új lengyel minimálbér, alulmaradtunk

Megvan az új lengyel minimálbér, alulmaradtunk 

Hol van már a Magyarország jobban teljesít szlogen?


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo