A nyugdíjpénztár önkéntes ágazatának fedezeti tartalékára számított nettó éves átlagos hozama 6,8%, a magán ágazatnak pedig 9% volt. Az elmúlt években ezzel nyolcra emelkedett azoknak a nyugdíjpénztáraknak a száma, amelyek beolvadtak az Aranykor K&H Bank Nyugdíjpénztárba. A Nyugdíjpénztár alapítása óta évente átlagosan a magán ágon 3,52%, önkéntes ágon 3,61% nettó reálhozamot ért el. A Nyugdíjpénztár 2002-ben főként a jelenlegi pénztártagok megtartására, minél magasabb szintű kiszolgálására és piaci pozíciója megerősítésére összpontosít.
„Az Aranykor K&H Bank Nyugdíjpénztár üzleti stratégiája alapítása óta, hogy óvatos, konzervatív befektetési politikát folytat, elsődleges célja és feladata a pénztártagok igényeinek kielégítése és a befizetett vagyon megőrzése, gyarapítása” – mondta Dr. Vértes András az Aranykor K&H Bank Nyugdíjpénztár igazgatótanácsának elnöke a mai közgyűlésen.
Az Aranykor K&H Bank Nyugdíjpénztár az elmúlt néhány évben befogadó pénztárként összesen hat kisebb nyugdíjpénztárat olvasztott magába. 2001. januárjában a K&H Bank Önkéntes Pénztára, októberben a K&H Bank Magánnyugdíjpénztára olvadt be, amellyel így az összes kezelt vagyon 28 milliárd forint fölé emelkedett. A taglétszám tavaly év végére 66%-kal nőtt, azaz 131 ezer fölé emelkedett, amelyben az önkéntes ághoz közel 50 ezer, a magánnyugdíj ághoz pedig mintegy 81 ezer fő tartozott. Az egy főre jutó vagyon az önkéntes ágban közel 320 ezer forint, a magán ágban közel 140 ezer forint volt, amely minőségi ügyfélállományt jelez.
Az Aranykor K&H Bank Országos Önkéntes és Magánnyugdíjpénztár önkéntes ágazatának fedezeti tartalékára számított nettó éves átlagos hozam a 2001. évben 6,80 % volt (a 281/2002. sz. Kormányrendelet szerint számítva a nettó fedezeti hozam 6,60 %), amellyel együtt az önkéntes ágazat, megalakulása óta (1995-től) évente átlagosan 3,61 % reálhozamot ért el. A magán ágazat fedezeti tartalékára számított nettó éves átlagos hozam a 2001. évben 9,00 % volt (a 282/2002. sz. Kormányrendelet szerint számítva a nettó fedezeti hozam 7,00 %), amellyel együtt a Magán ágazat, megalakulása óta (1998-tól) évente átlagosan 3,52 % reálhozamot ért el.
„Tevékenységünk alapvető célja tagjaink teljes körű kiszolgálása, melyhez megfelelő hátteret a Kereskedelmi és Hitelbank, annak szervezete és üzletfilozófiája nyújt. Legfontosabb célunk, hogy a ránk bízott vagyont biztonságosan megőrizzük és tovább gyarapítsuk annak érdekében, hogy tagjainknak valódi „aranykort” biztosítsunk. A tavalyi két beolvadással a nyugdíjpénztár optimális üzemméretet ért el, így ebben az évben elsősorban eddigi eredményeink és taglétszámunk stabilizálása a legfontosabb feladatunk.” – mondta Bálint András, az Aranykor K&H Bank Nyugdíjpénztár ügyvezetője.
Az Aranykor K&H Bank Nyugdíjpénztár önkéntes ágazata több mint 1200 olyan munkáltatói szerződéssel rendelkezik, amelynek keretében a munkáltató befizetéseivel tagdíj hozzájárulást nyújt munkavállalójának. A jelenleg érvényben lévő törvényi szabályozás keretein belül a munkaadó ezt járulékmentesen teheti meg, így értékes támogatást nyújt munkavállalójának. A Kereskedelmi és Hitelbank a kiemelt vállalati ügyfelek dolgozóinak ezt a lehetőséget a munkavállalói szolgáltatáscsomag nevű termékén keresztül is biztosítja. Ez jól példázza és tovább erősíti az együttműködést a K&H bankcsoport tagjai között.
A mai közgyűlés határozata szerint az Aranykor K&H Bank Nyugdíjpénztár csatlakozik a Stabilitás Pénztár Szövetséghez, amely hatékony érdekképviseleti szervezet. A szövetség hat nagy pénztárat tömörít, a magyarországi pénztártagok 85%-ával.
Az Aranykor K&H Bank Nyugdíjpénztárat 1995-ben magánszemélyek alapították. A biztonság, a hatékony vagyonkezelés és a stabil pénzügyi háttér hatására gyorsan nőtt a taglétszám és az Aranykor a vezető nyugdíjpénztárak közé lépett elő. 1997-ben az ABN AMRO Bankkal stratégiai szövetségre lépett, a Pénztár neve Aranykor ABN AMRO Bank Országos Önkéntes- és Magánnyugdíjpénztárra változott. A 2001-es összeolvadásokat követően a nyugdíjpénztár neve Aranykor K&H Bank Nyugdíjpénztárra változott. A nyugdíjpénztár banki háttérrel működik, vagyonát a K&H Vagyonkezelő kezeli. Szolgáltatásaival 2001. óta a K&H Bank 170 fiókjában áll a tagok rendelkezésére országszerte.
A Kereskedelmi és Hitelbank - univerzális bankcsoportként - ma már országszerte 170 fiókkal a pénzügyi szolgáltatások teljes választékát kínálja lakossági és vállalati ügyfeleinek. Ezek között – a hagyományos banki termékeken kívül (számlavezetés, befektetések, megtakarítások, hitelek, bankgaranciák, bankkártyás szolgáltatások, letétkezelés, treasury, projektfinanszírozás, stb.) – megtalálható a privát banki szolgáltatás, a befektetési alapkezelés, a lízing, az értékpapír kereskedelem, a faktoring, az élet- és nyugdíjbiztosítás, melyeket a bank leányvállalatain keresztül biztosít partnereinek.
Az Aranykor K&H Bank Nyugdíjpénztár
Az Aranykor K&H Bank Nyugdíjpénztárnál mind az önkéntes, mind a magán ág a piaci átlag felett teljesített 2001-ben. Az év során két pénztári egyesülést hajtott végre, így 3-5%-os piaci részesedéssel, 28 milliárd Ft-os kezelt vagyonnal a hatodik helyet szerezte meg a nyugdíjpénztárak között és 66%-kal 131 ezerre növelte taglétszámát.
Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!
Vegyen részt és kérdezzen Ön is!
2024. november 28. 15:30
Véleményvezér
Sok nagy okos már világháborút lát
Az orosz ballisztikus rakéta bevetése egy teszt volt.
Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat
A büntetés mértéke nevetséges.
Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten
A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt
A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben
Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről
Az elmaradt reformok tragédiája.