Minden embernek vannak rossz napjai, drámai pillanatai. Régen a szekták úgy növelték létszámukat, hogy az éppen bajban lévőkre az utcán vadásztak, különösen a fiatalokra. Azokat az embereiket küldték ki maguk közül cserkészni, akik jó érzékkel tudták ismeretlenül kiszúrni a lelki válságban szenvedőket. A vadászok odamentek aztán a kiszemelt zsákmányhoz minden szépet és jót ígértek nekik és már új tagjai is lettek a szektáknak. A szülők pedig döbbenten látták, hogy fordul ki szép és okos gyermekük önmagából.
E módszernek modernizált változata „a romantikus online csalás”, amellyel milliókat lehet keresni. A probléma olyan komoly, hogy a magyarországi USA nagykövetség több oldalnyi anyagot tett fel online oldalára figyelmeztetésképpen a veszélyre, a Netflix pedig dokumentum filmet készített egy olyan bűnözőről, aki multimilliomos lett az internetes nőcsábításból.
A régi módszerhez képest annyi a változás, hogy a csalók elsődleges célközönsége szélesebb lett. Már nemcsak fiatalokra vadásznak előszeretettel, hanem az idősödő hölgyek is prioritás.
Interneten ismerkedtek meg. Azt mondta, hogy egy barát barátja. Az 50-es éveiben járó, házasságával küszködő nő örült, hogy talált valakit, akivel beszélgethet. „Minden jót mondott” – emlékezett vissza. „Érdeklődött irántam. Érdekelte, hogy jobban megismerjen. Nagyon pozitív volt, és úgy éreztem, hogy itt valódi kapcsolat van. Ez a kapcsolat végül 2 millió dollárjába került a nőnek.