A miniszterelnök a kártyák átadásakor elmondta, hogy a kormány szándéka a fenntartható gazdasági növekedés megteremtése, a nagy- és kisvállalatok együttműködésének segítése. A kormányfő Elek Andrásné miskolci egyéni vállalkozónak, Ebergényi András egri egyéni vállalkozónak és Ranga Józsefnének, a Tolna megyei R-Gáz Kft. kereskedelmi vezetőjének adta át az első Széchenyi-kártyákat.
A kisvállalkozások által igényelhető Széchenyi-kártya ötszázezer, illetve egymillió forintos hitelkeretet biztosít tulajdonosának. Medgyessy Péter szólt arról, hogy a kormány a vállalkozásoknak - méretüktől függetlenül - biztosítja a fejlesztési lehetőséget. Kitért arra, hogy a támogatások alakításánál a kistérségek közötti különbségek kiegyenlítésére is tekintettel lesznek.
Jövőre egymilliónál nagyobb hitel is felvehető
A kormányfő szerint a vállalkozók által szorgalmazott egymillió forint hitelfelvételi maximum megemelésétől nem zárkózik el a kormány: az első év tapasztalatait követően vissza lehet térni erre a kérésre. Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elnöke szerint az EU-csatlakozás idejére a magyar kis- és középvállalkozásokat fel kell készíteni a versenyre. Úgy vélte, olyan normatív rendszert kell kialakítani a kis- és középvállalkozások támogatására, amely akár 10-20 millió forint tőkepótlást is lehetővé tesz kedvezményesen. László Csaba pénzügyminiszter reményét fejezte ki, hogy a Széchenyi-kártya is hozzásegíti a vállalkozókat ahhoz, hogy hatékonyabban tudjanak fejleszteni, beruházni.
Várhatóan kisebb a jövő évi kamattámogatás
Még nem tudni, mennyi pénz jut a jövő évi kamattámogatásra. Réthy Imre, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium közigazgatási államtitkára szerint a jövő évi kamattámogatás függ a jövő évi költségvetés alakulásától. Javaslatuk szerint jövőre is meg lehetne hosszabbítani az 5 százalékos állami kamattámogatást, vagy két évre 3 százalék kamattámogatás társulna a konstrukcióhoz. Bíró Fruzsina, a Ka-VOSZ Rt. vezérigazgatója az MTI-nek elmondta, hogy az év végéig 8-9 ezer hitelkártya-igényléssel számolnak. Az eddigi tapasztalatok szerint egymillió forint hitelt kérnek az igénylők.
Forrás: MTI
Átadták az első Széchenyi-kártyákat
A magyar gazdaság igazi motorja a kis- és középvállalkozói kör, rajtuk keresztül lehet az EU-belépéshez szükséges fejlődést biztosítani - mondta Medgyessy Péter miniszterelnök az első Széchenyi-kártyák ünnepélyes átadásán szeptember 23-án a Parlamentben.
Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!
Találkozzunk személyesen!
2024. november 21. 16:00 Budapest
Véleményvezér
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát
Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba
Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
A Jobbik volt elnöke megerősítette Magyar Péter állítását, hogy a Fidesz titkosszolgálati eszközöket is használ az ellenzék lejáratására
Régi-új szereplő jelent meg a belpolitikai porondon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten
Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt
A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.
Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban
Megjelent a World Justice Project 2024-es jogállamiság rangsora.