Az Életpálya Alapítvány évente meghirdetett pályázatával immár kilencedik alkalommal pezsdíti fel a magukban elég ambíciót és rátermettséget érző fiatal vállalkozók életét. Az Alapítvány egyéb tevékenységei és szolgáltatásai mellett a minden évben közzétett pályázat is jelentős mértékben hozzájárul ahhoz, hogy a 18-32 év közötti vállalkozók összemérjék tudásukat, illetve üzleti tervük benyújtása mellett bemutassák vállalkozásukra vonatkozó elképzeléseiket.
A június folyamán Cegléden, Nyíregyházán, Salgótarjánban, illetve Veszprémben lezajlott területi döntőkből az országos döntőbe jutott pályázati munkák az idén is rendkívül színes képet mutattak. A tizenkét döntős pályamunka közül a június 20-án megtartott díjkiosztó ünnepségen az Alapítvány képviselői, illetve támogatói a független zsűri által a legjobbnak ítélt munkákat jutalmazták. A számos kiemelkedően színvonalas pályázat közül a zsűri tagjainak különböző kritériumokat szem előtt tartva kellett kiválasztaniuk a legjobbnak tartott három tervet. Az üzleti tervnek – egyebek mellett – megvalósíthatónak, marketing szempontból megfelelően előkészítettnek kellett lennie. Az üzleti terv mellé részletes pénzügyi tervet és eredménykalkulációt is csatolnia kellett a pályázóknak.
AZ IDEI NYERTESEK
A benyújtott munkákat elbíráló szakértői csoport Spisák Annamáriát és Johan Zsoltot jutalmazta a „2002 Legígéretesebb fiatal vállalkozója” címmel. A győztes pályamunka kidolgozói „PC-kukac–” ötlete internethasználat és a témával kapcsolatos egyéb szolgáltatásokkal nyújt segítséget, a felhasználok számára.
A díjátadó ünnepségen a főszponzorként megjelenő Shell Hungary Rt. képviselője, Erényi Balázs kiskereskedelmi igazgató –adta át a fődíjat. Emellett természetesen a pályázat idei támogatói is jelen voltak az eseményen és értékes ajándékokkal jutalmazták az országos döntőbe jutott 12 pályamunkát.
Második helyezett lett Takács Péter „Biedermeister” vállalkozási terve, amelynek keretében igényes egyedi bútorok és berendezési tárgyak készülnek. Horváth Julianna és Mohari Kinga egyedi, méretre készülő ruhák tervezésével „Origami” vállalkozási tervükkel nyerték el a harmadik helyet.
Az első helyezéssel járó pénzdíj összege 450 ezer forint volt, a második helyezett 300 ezer forintot, míg a harmadik 225 ezer forintot kapott.
A pályázatok kidolgozásához az Életpálya Alapítvány tanácsadói és szakértői is nagy segítséget nyújtottak, hiszen a pályázók rendszeresen kaptak szakmai tanácsot tőlük, s az üzleti tervek elkészítése során bármikor kérdéssel fordulhattak a szakemberekhez. A díjak kézhezvétele mellett mindegyik fiatal vállalkozó számára nyitott a lehetőség az Életpálya Alapítvány által menedzselt Ifjúsági Pénzügyi Támogatási Program keretén belül maximum 1 millió Ft – kedvező feltételű hitel – megpályázásához.