A Gazprom jelezte, hogy kész új szerződést kötni az EU-ban jelentkező igények prognózisának figyelembe vételével. Az orosz gázipari vállalat a megegyezés feltételeként szabta, hogy a felek kölcsönösen mondjanak le a nemzetközi bíróságokon és döntőbíróságokon egymás ellen benyújtott követelésekről, hogy az ukrán monopóliumellenes hatóság vonja vissza a Gazprom ellen a gazdasági verseny megsértése címén kiszabott bírságot és hogy a Naftohaz vonja vissza az EU Bizottságához benyújtott kérelmét, amelyben a Gazprom elleni vizsgálatot javasol.
Az orosz fél emellett várja az ukrán fél arra vonatkozó döntését, hogy kész lesz-e tőle 2020-tól ismét közvetlenül vásárolni a gázt. Az orosz-ukrán tranzitszerződés hatálya az év végén lejár. Moszkva, Kijev és az Európai Bizottság háromoldalú konzultációkat folytat a szállítások meghosszabbításáról, ám ezek mindeddig nem jártak sikerrel. A legutóbbi, október 27-én megtartott forduló alkalmából az orosz fél csomagtervet tett le a tárgyalóasztalra, amelyben ugyancsak a javasolta a bírósági követelések visszavonását.
Kijev negatívan viszonyul ehhez. Jurij Vitrenko, a Naftohaz ügyvezető igazgatója közölte, hogy az ukrán fél többféle lehetőséget mérlegel, de a követelések lenullázása nem tartozik ezek közé. A Naftohaz összesen 22 milliárd dollárt követel a Gazpromból. Ebből álláspontja szerint csaknem 3 milliárd a stockholmi döntőbíróság ítélete, 12 milliárd bírósági kereset és további 7 milliárd pedig az ukrán monopóliumellenes hatóság döntés alapján illeti meg.