Augusztusban a fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,4 százalékkal csökkentek, 2004. augusztushoz viszonyítva pedig 3,6 százalékkal növekedtek. Idén, az első nyolc hónapban, átlagosan 3,7 százalékkal voltak magasabbak az árak, mint az előző év azonos időszakában.
Élelmiszerek
Egy hónap alatt, azaz 2005. júliushoz képest, az élelmiszerek árai 2,0 százalékkal csökkentek. Mérséklődés volt tapasztalható az idényáras élelmiszerek (15,8 százalék), a sertészsiradék (0,9 százalék) és a tojás (0,4 százalék) esetében. Ezzel szemben növekedett a baromfihús és az étolaj (1,1 százalék), a cukor (1,0 százalék) valamint a tej (0,5 százalék) ára. Az idényáras élelmiszerek nélkül számítva az élelmiszerek árai az előző hónaphoz képest 0,3 százalékkal növekedtek.
Tavaly augusztushoz viszonyítva, az élelmiszerek árai az átlagosnál kisebb mértékben, 2,2 százalékkal emelkedtek. Ezen belül jelentős szóródás figyelhető meg: a sertészsiradék 19, az idényáras élelmiszerek 13, a munkahelyi étkezés 8 százalékkal drágult. Ellenben csökkent az elmúlt 12 hónap alatt a liszt (17 százalék), a cukor (12 százalék), a tojás (7 százalék), az étolaj (6 százalék), valamint a sertéshús és a péksütemény (5 százalék) ára.
Élvezeti cikkek, ruházat
Havi szinten árcsökkenés volt megfigyelhető a szeszes italok, dohányáruk, a ruházkodási cikkek illetve a tartós fogyasztási cikkek körében. Ez utóbbiakért egyébként átlagosan 2,4 százalékkal kellett kevesebbet fizetni, mint egy évvel korábban. A ruházkodási cikkek árai éves szinten átlagosan 0,3 százalékkal növekedtek. A szeszes italok, dohányáruk árai szintén az átlagosnál kisebb mértékben (2,5 százalék) emelkedtek.
Szolgáltatások, üzemanyag
Az egyéb cikkek, üzemanyagok, továbbá a szolgáltatások esetében áremelkedés következett be. Ez utóbbi két csoportból a járműüzemanyag-árak 1,4 százalékkal, az üdülési szolgáltatások árai 4,5 százalékkal növekedtek egy hónap alatt. A szolgáltatások átlagot meghaladó, 5,3 százalékos éves áremelkedésén belül a szerencsejáték 16, a helyi tömegközlekedés 14, a szemétszállítás és a csatornadíj egyaránt 12 százalékkal drágult. Az egyéb cikkek, üzemanyagok árnövekedése szintén az átlagosnál magasabb volt (5,8 százalék), ezen belül a járműüzemanyagok 13 százalékkal kerültek többe, mint 2004. augusztusban. A legnagyobb mértékben a háztartási energia drágult, 5,9 százalékkal, ezen belül a palackos gáz 7,8, az elektromos energia 6,9 százalékkal.