A Tisza-tó megkapta

Magyarországon elsőként és Európában is az elsők között nyerte el a Tisza-tó régió és 158 turisztikai vállalkozója az Európai Régiók Gyűlése által alapított Village+ ökoturisztikai védjegyet.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Korunk legnagyobb kihívása, minden gazdasági szektor számára a fenntartható fejlődés megvalósítása, természeti környezetünk értékeinek védelme és megőrzése. A turisztikai iparban tevékenykedő non-profit szervezetek és vállalkozások számára a fenntartható fejlődés biztosítása azért is létérdek, mert a turisták számára a világ minden részén az egyik legfőbb vonzerő maga a természeti környezet. Az Európai Régiók Gyűlésének "C" Bizottsága (regionális politika, turizmus, környezetvédelem) 2004 szeptemberében a közgyűlés elé terjesztette a Village+ ökoturisztikai védjegy létrehozásának és odaítélésének komplett programját. A védjegy elnyerésének 20 legfontosabb kritériumát a fenntartható fejlődés nemzetközi irányelvei alapján alakították ki. Egy-egy védjegy értékét, presztízsét legitimitása, hitelessége, a megfelelés folyamatos ellenőrzöttsége, a használókra és a terméket, vagy szolgáltatást igénybe vőkre gyakorolt hatása határozza meg. A Village+ védjegy alkalmazását elfogadta és támogatja az UNESCO Ökológiai Tudományok Divíziója, az ENSZ Környezetvédelmi Program szervezete, a független minőségellenőrzést pedig a 140 országban jelenlévő BVQI (Bureau Veritas Quality International) garantálja.

A védjegy elnyerésére pályázó régiók a kritériumrendszer alapján saját maguk alakítják ki a fenntartható fejlődést szolgáló programjukat, melyhez legalább 100, egyenként is kötelezettségvállalást aláíró vállalkozót kell megnyerniük a térségből. A védjegyet 3 évre lehet elnyerni, mely idő alatt folyamatosan ellenőrzik a kritériumoknak való megfelelést.

#page#

A védjegyet elnyerő régió és vállakozóik tagjai lesznek az "European Regions Touring Nature Network"-nek, mely széles körű promóciós megjelenést biztosít számukra. A védjegyet nem csupán a helyszínen helyezhetik el a régióban, és a vállalkozások szolgáltatóhelyein, hanem valamennyi kiadványon szerepeltethetik, felhívva a látogatók és a megnyerni kívánt turisták figyelmét a környezettudatos tevékenységükre. Egy friss felmérés szerint ma az utazni szándékozók 42%-a számára fontos szempont döntésükben, hogy a célterület, illetve a szolgáltató mennyire környezetbarát.

Magyarországon elsőként, s Európában is az elsők közt a Tisza-tó régió és 158 helyi, turisztikai tevékenységet végző vállalkozó nyerte el a Village+ védjegyet. A védjegyet és a tanúsítványt január 27-én délután Tiszaroffon adta át Thomas Carlsson Európai Régiók Gyűlése "C" Bizottság Fenntartható Minőségi Turizmussal foglalkozó albizottságának elnöke, valamint dr. Kolber István regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelős tárca nélküli miniszter Godó Lajosnak, a pályázatot benyújtó Tisza-tó Térségi Fejlesztési Tanács elnökének.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo