2002. július 1-jétől Magyarországon pénzváltási tevékenységet hivatalosan csak a hitelintézetek (bankok és takarékszövetkezetek), illetve azok szerződéses partnerei (utazási irodák, pénzváltók, szállodák, speditőr irodák, egyes kereskedelmi egységek, stb.) folytathatnak. A K&H Bank eddig 192 céggel kötött együttműködési megállapodást; szerződéses partnerei július 1-jétől országszerte több mint 600 helyen: a határok mentén, a nagyobb városokban, Budapesten és a Balaton környékén kínálnak valuta átváltást. Ezzel a pénzváltók 2002. június végi számát tekintve csaknem 70%-os piaci részesedést tudhat magáénak a bank.
Az eddig kizárólag pénzváltásra szakosodott kioszkokban ezután banki szolgáltatásokról, akciós ajánlatokról is tájékozódhatnak az ügyfelek, hosszú távon pedig cél, hogy egyes pénzváltóknál banki ügyintézés is folyjon. A pénzváltók elsősorban a hitel és biztosítási szolgáltatások értékesítésébe tudnak majd bekapcsolódni, később pedig az általuk nyújtott pénzügyi szolgáltatások köre a bankfiókokéhoz közelíthet.
A K&H Bank nem szabályozza vagy korlátozza partnerei működését, azok továbbra is maguk határozhatják meg milyen feltételekkel, és milyen árfolyamon váltják a külföldi fizetőeszközöket, milyen belső és külső környezetben ill. milyen nyitva tartással dolgoznak. Miután, azonban a Kereskedelmi és Hitelbank nevében folytatják tevékenységüket a Bank nagy hangsúlyt fektet a pénzmosás elleni szabályok betartatására, ezért szerződéses partnerei működését folyamatosan ellenőrzi majd – hangsúlyozta Pál Tibor a Pénzváltási üzleti osztály vezetője.
A Kereskedelmi és Hitelbank elsőként ismerte fel a pénzváltókkal való együttműködésben rejlő lehetőségeket, amely a bevételen túl stratégiai célokat is szolgál, és kezdeményezte a pénzváltókkal a kapcsolatfelvételt. A szerződéses partnerek kiszolgálására önálló Pénzváltási üzleti osztályt hozott létre, amely a megállapodások megkötésétől folyamatosan figyelemmel kíséri és segíti a pénzváltók munkáját, ellenőrzi azok működését.
A Bank nemcsak megbízó, de stabil hátterével, az ország második legnagyobb pénzintézeteként garanciát is jelent partnerei számára a biztonságos működéshez, és persze teljes körű pénzügyi szolgáltatásaival is a pénzváltó cégek rendelkezésére áll (pl.: forint- és devizaszámla vezetés, vállalati és folyószámla hitelek, munkabérszámlák kezelése, stb.).
A pénzváltók 70% a K&H partnere
A hatályos törvények értelmében mától kizárólag hitelintézetekben és azok szerződéses partnereinél lehet külföldi fizetőeszközt váltani. A pénzváltó piacon az egyik legnagyobb részesedést magáénak tudó szereplő a Kereskedelmi és Hitelbank eddig 192 céggel kötött szerződést, így több mint 600 pénzváltó helyen is megjelenik. A szerződéses partnereknél a valutaeladáson és -vételen túl banki szolgáltatásokról is tájékozódhatnak az ügyfelek, hosszú távon pedig cél, hogy egyes pénzváltóknál banki ügyintézés is folyjon.
Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!
Találkozzunk személyesen!
2024. november 21. 16:00 Budapest
Véleményvezér
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben
Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát
Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba
Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
A Jobbik volt elnöke megerősítette Magyar Péter állítását, hogy a Fidesz titkosszolgálati eszközöket is használ az ellenzék lejáratására
Régi-új szereplő jelent meg a belpolitikai porondon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten
Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt
A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.