Márciusban tovább romlott a GKI-Wallis konjunktúra-index szezonális hatásoktól megtisztított értéke. A GKI Gazdaságkutató Rt. (www.gki.hu) által - az Európai Unió támogatásával - készített felmérés szerint az üzleti és a fogyasztói várakozások egyaránt kedvezőtlenebbek lettek. Az üzleti várakozások pesszimistábbak voltak, mint tavaly bármikor. A vállalkozások a 2003 és 2004 nyár vége közötti egy évben egyre optimistábbak lettek, majd az ősztől kezdve egyre erősödött a pesszimizmus.
A kereskedelemben a válaszadók a februárinál lényegesen rosszabb üzletmenetről és passzívabb jövőbeni megrendelési politikáról számoltak be, főleg ez magyarázza az üzleti szféra egészének márciusban tovább erősödött pesszimizmusát. Az iparban márciusban lényegében nem változtak a várakozások, de ez így is három éve a legalacsonyabb érték. A válaszolók a februárinál is rosszabbnak minősítették a termelési helyzetet és kilátásokat, de kedvezőbbnek látták rendelésállományukat. Az építőiparban a foglalkoztatási lehetőségek és a rendelésállomány megítélése javult.
Inflációs várakozásaik a februárihoz képest lényegében nem változtak, a következő 12 hónapban az áremelkedés ütemének enyhe csökkenésére számítottak. A munkanélküliségre vonatkozó várakozásaik számottevően emelkedtek. A lakosság vásárlási kedve rosszabb, mint az előző hónapban, s a következő 12 hónapra vonatkozó várakozások sem utalnak érezhető változásra e területen. A megtakarításra kedvező alkalmat látók aránya csökkent.
A fogyasztói bizalmi index tavaly jelentősen emelkedett, idén azonban a februári szerény csökkenés után márciusban érezhetően esett. A mutató értéke így is sokkal magasabb az egy évvel ezelőttinél. A fogyasztók saját pénzügyi helyzetüket márciusban lényegesen jobbnak látták, mint februárban, de a következő 12 hónapban jelentős romlásra számítottak. Az ország gazdasági helyzetét szintén kedvezőtlenebbnek ítélték, mint az előző hónapban, ugyanakkor a következő egy évben e területen is lényeges romlást vártak.
Magyarország hét régiója közül kettőben javultak, ötben pedig romlottak a fogyasztók várakozásai. A Dél-Alföldön és a Dél-Dunántúlon kissé javult a fogyasztói bizalom. Ezzel szemben az Észak-Alföldön és a Közép-Dunántúlon az országos átlagot jóval meghaladó mértékben romlott a lakosság véleménye. Közép-Magyarország és a Nyugat-Dunántúl lakosainak véleménye az országos átlaggal megegyező mértékben romlott az előző hónaphoz képest, míg az Észak-Magyarországon élők ennél mérsékeltebb romlásra számítottak.