A kísérőlevél, ha egy állásra pályázol

Egy beadott pályázatnak tartalmaznia kell önéletrajzot és kísérőlevelet. Ez utóbbit szokták motivációs levélnek is nevezni.

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Nem véletlenül, hiszen a kísérőlevélnek elsősorban arra kell utalnia, hogy mi motiválja a pályázót a meghirdetett pozíció betöltésére. Miért éppen erre az álláshirdetésre jelentkezett a sok közül és miért ő a legalkalmasabb jelentkező?
A garmadával beérkező pályázatok a humánerőforrás szakemberekhez futnak be. Elvárás, hogy kézzel írott kísérőlevél kerüljön a pályázatba, hiszen a kézírás is sokat elárul a leendő munkavállaló jelleméről.

A kísérőlevél éppolyan fontos, mint maga az önéletrajz. Ugyanolyan gondossággal kell összeállítani, de itt arra kell ügyelni, hogy míg az önéletrajz a objektív tények felsorolására szorítkozik, addig a motivációs levél hangvétele legyen kissé személyes. Összefoglalja az ambicióinkat, személyes elvárásainkat, céljainkat.

Az önéletrajzhoz csatolt kísérőlevél a következő szerkezeti részekből kell álljon:
A címzett neve, beosztása a levél bal felső sarkában szerepel.

A levél tetején középen álljon a megszólítás. Ha nem tudjuk pontosan a címzett nevét, akkor elegendő a Tisztelt Hölgyem/Uram megnevezés is. A levél első mondataiban kell leírni, hogy hol akadtunk rá a hirdetésre (internet, újság megnevezése, stb.). Fontos itt megnevezni a pozíciót is, hiszen előfordulhat, hogy a vállalat egyszerre több álláshirdetést jelentetett meg, s így könnyen beazonosítják, melyik hirdetésre érkezett a pályázat. Ezt követően kell kifejteni, hogy miért tetszett meg a hirdetés, miért szeretnél éppen ennél a cégnél dolgozni, s éppen ezt a pozíciót betölteni. Itt utalnod kell iskolai végzettségedre, szakmai tapasztalatodra, eddigi munkaköreidre, feladataidra. Meg kell azt is magyaráznod, miért vagy Te a legalkalmasabb jelölt. Emeld ki, mi az, amivel a jövőben hozzá járulsz majd a cég sikereihez, építéséhez.

Fizetési igényekről nem ajánlatos itt említést tenni, az legyen mindig a személyes találkozó tárgya.
A kísérőlevél terjedelme soha ne legyen több mint egy oldal.

Akárcsak az önéletrajzírásánál, itt is aranyszabály, hogy tilos egyetlen séma alapján dolgozni és minden céghez ugyanazt küldeni. A motivációs levél legyen egyedi, igazodva a meghirdetett elvárásokhoz, képességekhez, készségekhez.

A levélnek sugallnia kell, hogy ez csakis az adott álláshirdetés láttán született, speciálisan a megcélzott pozíció elnyerése végett íródott. Ezért is mindig ellenőrizzük a dátumot a végén, hogy naprakész legyen.

A kísérőlevél kiegészíti, árnyalja az önéletrajzban rólunk kialakított képet. Stílusát tekintve soha ne legyen erőltetett, nem szükséges lázasan bizonygatni rátermettségünket, inkább a záró mondatokban próbáljuk meg kieszközölni a személyes találkozót, mely során bebizonyíthatjuk alkalmasságunkat.

Fontos, hogy pozitív, optimista személy benyomását keltsük, különben nem lesz lehetőségünk arra, hogy személyesen is számot adjunk ismereteinkről, még oly kiváló képességeinkről.
Ne feledjük, hogy pusztán papírok, az önéletrajz és a kísérőlevél alapján fognak megítélni minket, mint leendő munkavállalót. Érdemes hát időt és energiát fordítani ezek elkészítésére.

Véleményvezér

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba

Ömlik az uniós pénz Lengyelországba 

Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten 

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt  

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.
Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban

Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban 

Megjelent a World Justice Project 2024-es jogállamiság rangsora.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo