2002. július végén a jegybanki tartalékok értéke 10,3 milliárd euró volt. A nemzetgazdaság bruttó adósságállománya 0,1 milliárd euróval nagyobb az előző hónapban mért értéknél. A bruttó külföldi adósság változását a tranzakciók 0,2 milliárd eurós csökkenő, valamint a keresztárfolyamok, ár és egyéb állományváltozások 0,3 milliárd eurós növelő hatása határozta meg. A nettó külföldi adósságállomány az előző hónaphoz képest lényegében nem változott. A tranzakciók 0,1 milliárd eurós növelő hatását a keresztárfolyamok, ár és egyéb állományváltozások kompenzálták. A forintban denominált jegybanki értékpapírok és állampapírok állománya 2002. július végén 5,3 milliárd euró volt, 0,2 milliárd euróval magasabb az előző hónapban mért adatnál.
Az államháztartás és az MNB nettó adósságállományának a múlt év közepéhez képest bekövetkezett növekedése a forintban denominált adósság növekedésével és a tartalékok csökkenésével, míg a magánszektor nettó adósságállományának változása túlnyomórészt a követelések növekedésével magyarázható.
2002. júliusban az áruforgalom egyenlegének kiadási többlete 3024 millió euró export és 3374 millió euró import egyenlegeként alakult ki. A kivitel 263 millió euróval, a behozatal 424 millió euróval haladja meg az előző év azonos havi adatát. A szezonálisan kiigazított egyenleg
júliusban az előző évinél 53 millió euróval nagyobb hiányt mutat.
2002. júliusban, az idegenforgalomban megjelent 392 millió euró bevétel 112 millió euróval alacsonyabb az előző év júliusi adatnál, míg a 150 millió euró kiadási szint megegyezik a tavalyi adattal. A vizsgált hónapban az idegenforgalmon kívüli szolgáltatások kiadási többlete 60 millió euró volt. Ennek a hónapnak a hatása megtörni látszik az egyenleg 2001 nyarától folyamatosan növekvő kiadási többletet mutató trendjét.
2002. júliusában az euró átlagos árfolyama 246,64, a dollár átlagos árfolyama 248,59 forint, valamint az euró hó végi árfolyama 245,05, a dollár hó végi árfolyama 250,18 forint volt.
A fizetési mérleg alakulása (a júliusi adatok alapján)
A végleges számítások szerint 2002. júliusban 215 millió euró hiánnyal zárt a folyó fizetési mérleg. Az előző évi júliusi egyenleg 94 millió euró többletet mutatott. A változásban meghatározó az áruforgalom kiadási többletének növekedése, valamint a szolgáltatások bevételi többletének csökkenése. A szezonális hatások kiszűrésével számított egyenleg 325 millió euró hiányt mutat. Júliusban az adósságot nem generáló tőketételeknél mért nettó forrásbeáramlás 74 millió euró volt.
Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!
Találkozzunk személyesen!
2024. november 21. 16:00 Budapest
Véleményvezér
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát
Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba
Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
A Jobbik volt elnöke megerősítette Magyar Péter állítását, hogy a Fidesz titkosszolgálati eszközöket is használ az ellenzék lejáratására
Régi-új szereplő jelent meg a belpolitikai porondon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten
Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt
A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.
Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban
Megjelent a World Justice Project 2024-es jogállamiság rangsora.