Az ezt megelőző időszakban a feltörekvő piacok voltak a legjobban megtérülő régiók, amelyek az 1991-től 2010-ig tartó két évtized 12 évében a legjobb hozamot biztosították.
Az AllianceBernstein szerint 2001 és 2010 között az MSCI feltörekvő piacok indexe, amely olyan országok részvényeiből áll, mint Kína, Tajvan, India, Brazília és Dél-Korea, erőteljes, 15,9 százalékos hozamot ért el, ami jelentősen felülmúlta a fejlett piaci részvényeket ugyanebben az időszakban. 2011 óta azonban a feltörekvő piaci részvények évesített hozama mindössze 0,9 százalékot ért el.
Az amerikai részvények alulteljesítésének legnagyobb időszakát a dot-com buborék összeomlása után jegyezhettük fel.
2002 és 2005 között az Egyesült Államok volt a legrosszabbul megtérülő régió a részvények tekintetében, 2002-ben az amerikai részvények valaha elért legrosszabb hozama, -23 százalékig jutott.
Európa hozama kevésbé volt ingadozó, mint a feltörekvő piacoké, kevesebb szélsőséges csúcsot és mélypontot találtak. A régió azonban gyakran alulteljesítette az amerikai részvényeket, különösen az elmúlt években. Az európai piacok 2024-ben eddig erőteljes fellendülésen mentek keresztül, ami az energiaügyi aggodalmak enyhülésének és a rugalmas fogyasztói kiadásoknak köszönhető.
A globális részvénypiaci teljesítményt 1991 óta növekedési, volatilitási és fellendülési ciklusok jellemezték, amelyeket olyan jelentős gazdasági események alakítottak ki, mint a dot-com boom, a globális pénzügyi válság és a COVID-19 világjárvány.