Az energiaárak növekedése miatt sem aggódnak az emberek, mintegy 9 százalékuk gondolja azt, hogy emelkednének az árak 2025-ben. A KSH adatai sem számolnak be az árak elszabadulásáról: 2024 decemberében az előző évhez képest a vezetékes gázért 0,4 százalékkal kevesebbet, az elektromos energiáért 0,3 százalékkal többet kellett fizetni.
A válaszadók 7 százaléka szorong a munkanélküliség növekedésétől és szintén 7 százalékuk tart a klímaváltozás negatív hatásaitól, úgy, mint a szélsőséges időjárástól, aszályoktól, árvizektől. A világjárvány okozta félelmek is enyhültek az elmúlt években, a lakosság csupán 4 százaléka aggódik egy újabb, globális szinten jelentkező vírus megjelenésétől.
A kutatás a napjainkban egyre inkább terjedő mesterséges intelligencia (MI) hatásaitól való félelmekre is rávilágított. Az MI alkalmazásával kapcsolatban gyakran felmerül, hogy elveheti a munkahelyeket, bizonyos szektorokban megszűnhet a humán erőforrás iránti igény, emellett társadalmi egyenlőtlenségeket is okozhat, ha nem fér hozzá mindenki az új technológiákhoz. A vizsgálat azonban rávilágított arra, hogy a lakosság szinte egyáltalán nem tart a mesterséges intelligencia térnyerésétől, csupán 4 százalékuknak vannak aggodalmai ezzel kapcsolatban.
A megkérdezettek 8 százalékának továbbá semmilyen félelme nincsen a 2025-ös évre vonatkozóan.