Mint a napilap megállapítja, a Magyarországon működő külföldi vállalatok vezető szintjein intenzív beszélgetések témája, hogyan alakulnak a beruházási feltételek a jövőben. A jelenlegi törvények értelmében a cégeknek akár tíz évig sem kell társasági adót és helyi adót fizetniük, ha eleget tesznek bizonyos beruházási és foglalkoztatási előírásoknak.
Az Európai Bizottság, különösen Mario Monti, az ügyben illetékes biztos az ilyen ösztönzőket nem tartja az EU szabályaival összhangban lévőknek, mert versenyellenesek. Az új balliberális kormány már csak azért is nyomás alatt van, mert a belépési tárgyalásokon lehetőleg még az elkövetkezendő hetekben le akarja zárni a versenyfejezetet.
Az Audi már Brüsszelben is aktív, hogy elhárítsa saját beruházási feltételeinek esetleges megromlását. Más vállalatok azt fontolgatják, hogy magyar bíróságok elé mennek. Megint mások hangosan gondolkodnak arról, hogy a jövőben erőteljesebben ruháznak be más országokban. Szerzett jogaik védelmében főleg az alkotmánybíróságra számítanak - írta a Handelsblatt.
Medgyessy Péter miniszterelnök kormánya kompromisszumokat keres. Az egyik megoldás az lehetne, hogy adómentesség helyett más vonzó ajánlatokkal állnának elő: ilyen lehetne, hogy a kormány juttatásokkal támogatná a képzést és az átképzést, vagy átvállalná a közművesítési költségeket. Beruházást ösztönző lehetne az infrastrukturális tervezetek finanszírozása az EU regionális alapjából, amely Magyarország rendelkezésére áll majd a belépés után - írta a német gazdasági újság.
Megfigyelők úgy vélik, hogy a brüsszeli bizottságnak, a magyar kormánynak és a beruházóknak lépniük kell. Mindenesetre Medgyessy Péter az Audi Hungaria Motor győri rendezvényén bejelentette, hogy a kormány még ebben az évben új beruházásösztönző törvényt kíván a parlament elé terjeszteni, amely új ösztönzőket fog kínálni. Az érintett cégek kezdettől fogva beruházásaik megtérülésére alapozták tevékenységüket. A miniszterelnöknek ezt a fellépését a magyar közvélemény kimondottan politikai jelzésként értékeli - írta pénteki számában a Handelsblatt részben a kormányfő szavait értelmezve.
Forrás: MTI
A Handelsblatt: Magyarországról
A magyarországi külföldi beruházók védekeznek a beruházási feltételek romlása ellen, Brüsszel viszont arra akarja a magyar kormányt kényszeríteni, hogy építse le az adókedvezmények rendszerét - írta pénteki számában a Handelsblatt című német gazdasági-pénzügyi lap.
Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!
Találkozzunk személyesen!
2024. november 21. 16:00 Budapest
Véleményvezér
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát
Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba
Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
A Jobbik volt elnöke megerősítette Magyar Péter állítását, hogy a Fidesz titkosszolgálati eszközöket is használ az ellenzék lejáratására
Régi-új szereplő jelent meg a belpolitikai porondon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten
Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt
A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.
Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban
Megjelent a World Justice Project 2024-es jogállamiság rangsora.