A decemberben előterjesztett javaslatok érdekessége, hogy első ízben került sor a Gripen International partner vállalata, az AstraZeneca fejlesztési célú beruházásainak értékelésére, illetve az ellentételezési program keretében való elismerésére. A Magyarországon 1991 óta jelen lévő svéd vállalat jelentős kutató-fejlesztő tevékenységet végez a klinikai gyógyszerkutatás terén a gyógyszerforgalmazás mellett.
A törökbálinti ipari parkban működő modern létesítményben magasan képzett magyar kutatók, orvos-specialisták látják el a több száz hazai klinikai vizsgálati egységben folyó munka irányítását és tudományos kiértékelését. A létesítmény egyben kelet-közép európai regionális központként működik; innen koordinálják a zónabeli 6 további országban (Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Románia, Bulgária, Oroszország) folyó hasonló tevékenységet. A hazai létesítmény a második legnagyobb klinikai kutatóközpont az Egyesült Államokbeli után.
A Gripen International képviselőivel folytatott rendszeres kétoldalú konzultációkon folyamatosan szorgalmazzuk, hogy a nagy cégek mellett több figyelmet és lehetőséget kapjanak a kis- és középvállalatok is. Ezek bevonása igen munkaigényes feladat, de az első eredmények már láthatóak. A magyarországi beszállítás mellett az exportban és az ellentételezésként elismerhető befektetésekben is megjelentek - s részben a már említett 2005 decemberi ellentételezési bizottsági ülés napirendjén is szerepeltek - a műanyag-feldolgozás, csomagolóanyag gyártás, a járműipari alkatrészipar, ipari légszűrők, faipar terén működő kis és közepes cégek. Számos más ipari termék piaci bevezetése is folyamatban van, ezeket az Ellentételezési Bizottság várhatóan 2006 első félévében tekinti át.