30 milliárdot csináltak

A pénzügyi vállalkozások, vagyis a lízing-, faktoring-, pénzkölcsönzéssel és egyéb tevékenységgel foglalkozó cégek 2006 első félévében 24,225 milliárd forint adózott profitot értek el, 18,4 százalékkal többet, mint a tavalyi első félévben - derül ki a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) által közzétett jelentésből.

A szektor kamateredménye 13,8 százalékkal bővült a tavalyi első félévihez képest. A nettó díj- és jutalékbevételek egyenlege továbbra is negatív, 8,511 milliárd forinttal (6 százalékos növekedés) rontotta az eredményt, az értékvesztés és a kockázati céltartalék állományának változása pedig 11,997 milliárd forinttal (3,8 százalékos csökkenés). Az általános igazgatási költségek 24 százalékkal, 39,73 milliárd forintra nőttek. A pénzügyi vállalkozások összesített első félévi adózás előtti nyeresége 30,06 milliárd forint, 14 százalékkal magasabb a tavalyi első félévinél.

Több mint 2000 milliárd

A szektor 2005. év végéhez képest jelentősen növelte aktivitását: a bruttó ügyfélkövetelések állománya 13,7 százalékkal bővült és június végén 2.088,74 milliárd forintra rúgott. Továbbra is a devizában való kihelyezések bővültek gyorsabban: félév alatt 36,2 százalékkal emelkedtek, a június végi 1.673,03 milliárd forintos állomány az összes ügyfelekkel szembeni követelés 80 százalékát tette ki. A forintkövetelések állománya a 2005. év végihez képest 31,7 százalékkal, 415,7 milliárd forintra mérséklődött.

1500 miliárdnyi gépjármű-hitel

A gépjármű-finanszírozásból származó követelések június végén 1.553,4 milliárd forintra rúgtak, aminek 89,3 százalékát devizában nyújtották a pénzügyi vállalkozások. A szektor ingatlanfinanszírozásból származó követelései 169,54 milliárd forintot tettek ki, a devizafinanszírozás aránya már itt is elérte a 68,1 százalékot.

A lakosság pénzügyi vállalkozásoknál lévő gépjármű- és ingatlanfinanszírozásból származó tartozása június végén 1.018,4 milliárd forintot tett ki, aminek 92,3 százaléka devizatartozás volt.

A pénzügyi vállalkozások portfolióján belül legnagyobb súlyt képviselő pénzkölcsönök minősége a második negyedévben romlott: március végén a lejárt követelések értéke még a teljes bruttó pénzkölcsön állomány 3,99 százalékát, június végén már 4,84 százalékát tette ki, a lejárt állomány abszolút értékben mintegy 16 milliárd forinttal - 65,9 milliárdra - emelkedett a második negyedévben.

17 milliárdnyi lejárt lízing

A pénzügyi lízing minősége is romlott: a második negyedévben a lejárt állomány 5,56 milliárd forinttal, 17,3 milliárd forintra hízott, aránya a március végi 2,1-ről az összes pénzügyi lízing 2,8 százalékára emelkedett.

A pénzügyi vállalkozások forrásai között továbbra is a hitelintézetektől származó kötelezettségek a dominánsak, június végén a források 82 százalékát tették ki. A szektor összesített saját tőkéje június végén 181,15 milliárd forintra rúgott, félév alatt 15,9 százalékkal gyarapodott.

Véleményvezér

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt 

A választásnak hatalmas tétje volt, kié lesz a többség a wisconsini legfelsőbb bíróság testületében.
Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo