Garamhegyi Ábel, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) helyettes államtitkára, Rétfalvi György, az ITDH vezérigazgatója és Aladics Sándor, az MFB vezérigazgató-helyettese 2005. május 10-én bejelentették, hogy a GKM új beszállítói programot dolgozott ki. A program célja a nagybefektetők eredményes és hosszú távú magyarországi jelenlétének biztosítása, további befektetéseik ösztönzése, valamint a kis- és középvállalkozások beszállítói képességének fejlesztése.
Bár folyamatosan nő azon multinacionális vállalatok száma Magyarországon, amelyek magas technológiai színvonalat képviselő üzemeket hoztak létre vagy bővítik már meglévő gyártókapacitásaikat, továbbra is tény, hogy az új és a már korábban megvalósított beruházások sok esetben "szigetszerűen" működnek, azaz kevés hazai beszállítóval állnak kapcsolatban. A nemzetközi cégek véleménye szerint a hazai kis és közepes vállalkozások nagy része csak ritkán tud megfelelni a beszállítókkal szemben támasztott magas szintű technológiai, minőségi, logisztikai és gazdálkodási követelményeknek, valamint tőkeszegények, elavult technológiát alkalmaznak, s alacsony hatékonyságuk miatt nem versenyképesek.
A program célja, hogy a beszállítók termékfejlesztéséhez, technológiaváltásához biztosítson megfelelő finanszírozási és szolgáltatási hátteret, amelyek a Magyarországon működő nagybefektetők, (integrátor) nagyvállalatok reális igényeire épülő fejlesztéseket kívánnak végrehajtani.
A program legfontosabb eleme egy kedvezményes kamatfeltételű, a Magyar Fejlesztési Bank által kidolgozott hitelkonstrukció, amelynek felhasználását a gazdasági tárca rövidtávon is eredményessé tenni. A hitelkonstrukció a "Sikeres Magyarországért" hitelprogramban a Vállalkozásfejlesztési Hitelcsomag részét képezi, amelyet a kormány a április 27-i ülésén fogadott el.
A beszállítói beruházási célú kedvezményes hitelt azok a feldolgozóipari kis- és középvállalkozások vehetik igénybe, amelyek beszállítói tevékenységet végeznek ipari nagyvállalatok részére. A hitel a technológiai színvonal fejlesztését, a kapacitás bővítését szolgáló beruházások megvalósítására, a beruházáshoz és a fejlesztéshez kapcsolódó licencek, know-how-k és technikai tudás megvásárlására, logisztikai háttér kiépítésére használható fel.
A Vállalkozásfejlesztési Hitelprogram részeként beszállítói beruházási célokra 25 milliárd forint összegű hitelkeret áll rendelkezésre. A hitel összege 5 millió -1 milliárd forint lehet, futamideje a szerződéskötéstől számított legfeljebb 15 év, ezen belül maximum két éves türelmi idővel. Kamatszintje a háromhavi EURIBOR + 4 százalék/év, kezelési költség nélkül.