A pályázat célja: a minőségfejlesztés gyakorlati bevezetése terén kiemelkedő eredményeket felmutató, egyedi módszereket és megoldásokat alkalmazó szervezetek, csoportok és egyének elismerése.
Pályázati feltételek:
A pályázaton részt vehetnek mindazon természetes és jogi személyek, intézmények és csoportok, akik/amelyek az ipar, a közlekedés, a szállítás, a hírközlés, a kereskedelem, az idegenforgalom, az élelmiszeripar, a mezőgazdaság, a szolgáltatás, a közszolgáltatás, az egészségügy, az oktatás, a kutatás-fejlesztés a közigazgatás és a közszolgálat területén kiemelkedő eredményeket értek el a minőségfejlesztés terén.
A pályázat benyújtása.
A pályázatot 5 területre, s minden területen 3 kategóriában (szervezet, csoport, egyén) hirdetjük meg.
A pályázat területei: ipar, közlekedés, szállítás, hírközlés, kereskedelem, idegenforgalom, élelmiszeripar, mezőgazdaság; szolgáltatás, közszolgáltatás; egészségügy; oktatás, kutatás-fejlesztés; közigazgatás, közszolgálat.
A pályázat kategóriái: szervezet; csoport; egyén.
A pályázat benyújtásához szükséges jelentkezési lap és információs anyag a Minőségfejlesztési Központ-IMFA-ban beszerezhető.
A pályázat elkészítéséhez konzultációt biztosít a Minőségfejlesztési Központ-IMFA 2002. augusztus 15-én 10-13 óra között.
A pályázati szándékot előjelentkezés formájában augusztus 22-ig, a pályázati anyagot legkésőbb szeptember 2-án 16 óráig kell benyújtani 5 példányban a Minőségfejlesztési Központ - IMFA-ba: 1063 Budapest, Munkácsy Mihály u. 16. Tel./fax: 1/332-0362, 1/331-7549, 1/331-9311; e-mail: [email protected] . http://www.mik.hu.
A pályázatok elbírálása.
A benyújtott pályázatokat 2 fős szakértő csoportok bírálják el. Először a beadott írásos pályaművet értékelik, majd helyszíni szemlét tartanak a pályázónál. Ezt követően a pályázóknak lehetőségük van egy szóbeli előterjesztés megtartására a zsűri előtt. Amennyiben az előterjesztés többletinformációkat tartalmaz a pályázati dokumentációhoz képest, akkor az előterjesztést dokumentáció formájában, 5 példányban a meghallgatáson át kell adni a zsűrinek.
A szakértőket a kuratórium döntése alapján a kuratórium elnöke kéri fel az értékelői munkára. Az értékelők közül a kuratórium jelöli ki azokat a zsűritagokat, akik az írásos pályaművek, a leadott értékelések és a szóbeli prezentációk alapján tesznek javaslatot a díjak és oklevelek odaítélésére. A javaslat alapján a IIASA-Shiba Alapítvány a Minőségfejlesztésért Kuratóriuma - az alapító Shiba professzor egyetértésével - dönt a díjak és oklevelek odaítéléséről.
A pályázók elismerése.
A meghirdetett 5 terület 3 kategóriájának mindegyikében 1-3 díj, illetve oklevél adható ki. A díjazottak emlékérmet, oklevelet és pénzjutalmat kapnak, melyet ünnepség keretében Shiba professzor nyújt át a nyerteseknek 2002. október 18-án.
A nyertesek a Nemzeti Minőség Klub tagjává válnak (a Klub tagjai a korábbi évek Nemzeti Minőségi Díj és a IIASA-Shiba-Díj díjazottjai).
A nyertesek feltüntethetik a díj logóját leveleiken, brosúráikon, dokumentumaikon, tapasztalataik továbbadására lehetőséget kapnak szakmai lapokban és konferenciákon.
A díjazottak névsora megjelenik a Magyar Közlönyben.