10 ezer cég érintett

Összesen több mint tízezer cégnél 14 ezer álláskereső jutott munkához novemberig az idén indított KKV Plusz program keretében, amely a mikro-, kis és középvállalkozásoknak, civil szervezeteknek nyújt járulékkedvezményt - közölte a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A foglalkoztatást ösztönző KKV Plusz programot 2006 januárjától vehetik igénybe azok a 250-nél kevesebb dolgozót foglalkoztató vállalkozások, amelyek létszámbővítésüket a legalább három hónapja regisztrált álláskeresők köréből biztosítják. Ezek a vállalkozások egy éven át mentesülnek a teljes munkáltatói járulékfizetés alól, nem kell fizetniük a 29 százalékos tb-járulékot, a 3 százalékos munkáltatói járulékot és az 1950 forintos egészségügyi hozzájárulást. Egy munkavállaló után legfeljebb a minimálbér 130 százalékának megfelelő járulékalap után jár a kedvezmény. A kedvezménnyel élő vállalkozóknak egy éves továbbfoglalkoztatási kötelezettséget kell vállalniuk.

A programban 8 ezer mikrovállalkozás vett részt novemberig, ezek a vállalkozások 10-nél kevesebb dolgozót foglalkoztatnak. A 10 és 50 közötti létszámú kisvállalkozások száma kétezer, arányuk közel 20 százalék. A közepes cégek érdeklődése ennél mérsékeltebb, csaknem félezer vállalkozás kapott kedvezményt. A nonprofit szférából 177 szervezet vett részt a programban. Az álláskeresők 71 százaléka, 9572 személy a mikrovállalkozásoknál, további 21 százalékuk, 2851 jelentkező pedig a kisvállalatoknál létesített munkaviszonyt. Közepes vállalatoknál 811 álláskereső vállalt munkát, a nonprofit szektorban 212-en helyezkedtek el.

A munkáltatók fele szezonális ágazatban működik. A résztvevő vállalkozások 35 százaléka a kereskedelmi, 18 százaléka pedig építőipari cég. További 10-11 százalékuk feldolgozóipari és   idegenforgalmi vállalkozás, a mezőgazdasági foglalkoztatók aránya 7,4 százalékos. A szerződések közel egyharmadát Szabolcs-Szatmár-Bereg, Pest, és Borsod-Abaúj-Zemplén megye területén működő cégek kötötték. A foglalkoztatottak 77 százaléka fizikai munkakörben helyezkedett el, nagyobb részük szakképzettséget igénylő tevékenységet végez, 26,6 százalékuk szolgáltató jellegű munkakört tölt be, további 23 százalékuk ipari és építőipari foglalkozású. A szakképzettséget nem igénylő munkát végzők aránya 18,4 százalékos. A foglalkoztatásukat megkezdők 38,7 százaléka a 25-34 év közötti korosztályhoz tartozik. A munkáltatók 2006. december végéig kapcsolódhatnak be a programba, a megállapodást a munkaügyi kirendeltségeken lehet megkötni.

Véleményvezér

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo