A beruházás során egy modell értékű, magyar fejlesztésű programról valósult meg, amellyel megoldható a kistelepülések szennyvízkezelése. Az új technológia lényege, hogy a nagy szennyezőanyag-tartalmú, szippantott szennyvíz fizikai-kémiai előkezelés, ammóniakinyerés, majd iszapkezeléssel kiegészített biológiai tisztítás után akár élővízbe vezethető tisztaságúvá válik - mondta az átadáskor Kolber István fejlesztéspolitikai államtitkár, a térség országgyűlési képviselője.
A zselici projekt két részből áll. A technológiai fejlesztést a Brainvest Kft. vezette konzorcium valósította meg, amelynek tagja a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány, valamint az Unitrade-Auto Kft. volt. A 30 millió forintos költségvetésű kutatási programot az unió és a magyar kormány támogatta az I. Nemzeti Fejlesztési Terv Gazdasági Versenyképesség Operatív Programján (GVOP) keresztül.
A prototípus üzembehelyezéséhez az érintett településeknek 54 millió forint értékben kellet végrehajtaniuk infrastruktúra fejlesztéseket, amelyhez az állam 48 millió forinttal járult hozzá. Az átadott beruházással Zselickisfalud, Szenna, Szilvásszentmárton és Patca szennyvízkezelése oldódik meg. (Nemrég Biharkeresztes és Ártánd új szennyvíztisztító telepe és szennyvízcsatorna-hálózata készült el)