A hazai gyakorlat végrehajtását a Kormányzati Koordinációs Bizottság (KKB) Operatív Törzse, illetve a Nukleárisbaleset-elhárítási Védekezési Munkabizottság irányította az Önkormányzati Minisztériumban működő Nemzeti Helyzetértékelő Központból.
A szakértők tevékenységét dr. Gyenesei István önkormányzati miniszter, a Kormányzati Koordinációs Bizottság elnöke is ellenőrizte, és megállapította, hogy a nukleárisbaleset-elhárítási feladatok végrehajtása megfelel az elvárásoknak, azok eredményesen biztosítják a Magyar Köztársaság polgárainak védelmét.
A 2008. július 9-én kezdődő gyakorlat azt feltételezte, hogy baleset történt a mexikói Laguna Verde atomerőműben. A magyar szervek a NAÜ-től kaptak értesítést az eseményről. A kapott információk alapján az Országos Atomenergia Hivatal krízishelyzeti vezetője és a KKB Operatív Törzsének vezetője először elrendelte az úgynevezett "ORIGO-1A" kommunikációs riasztást, majd az "ORIGO-2A" éberségi riasztást. Ezzel a két gyakorlattal azt ellenőrizték, hogy rendelkezésre állnak-e a megfelelő kommunikációs eszközök és címlisták, illetve a kapcsolattartó személyek és a döntéshozó szakemberek elérhetőek, riaszthatóak.
Miután a mexikói erőműben történt virtuális "baleset" során a helyzet tovább romlott, és ott kihirdették az általános veszélyhelyzetet, magyar idő szerint ma éjjel 0.10 órakor megkezdődött az "ORIGO-3A" mozgósító riasztás. A riasztás eredményeként valamennyi érintett magyar szerv időben elérte a készenlétet.
A Nukleárisbaleset-elhárítási Védekezési Munkabizottság feldolgozta a beérkezett információkat, mérlegelte a bevezetendő turisztikai, kereskedelmi korlátozások lehetőségét. A szakemberek megállapították, hogy sem Magyarország területén, sem az azon kívül tartózkodó állampolgáraink nincsenek veszélyben. Megelőző óvintézkedésként a Külügyminisztérium felmérte és feldolgozta a veszélyeztetett területen tartózkodó állampolgáraink Kubán, illetve az USA-n keresztül történő evakuálásának lehetőségét.
A most lezárult nemzetközi nukleárisbaleset-elhárítási gyakorlaton való részvételünk tovább erősíti a hazai nukleáris biztonságot, ugyanakkor tapasztalataival egy magyarországi kiindulási ponttal rendelkező gyakorlat eredményes végrehajtását is elősegítheti.