A kampány finisében Romney -aki Massachusetts kormányzója volt éveken át- kifejtette klímaváltozással kapcsolatos nézeteit. Ezek szerint hisz az éghajlatváltozás tényében és hogy "a világ egyre csak melegedik, amelyhez hozzájárul az emberi tevékenység. Az ebből eredő negatív kockázatokat a törvényalkotóknak figyelembe kell venniük."
Idáig szép a mondóka, a politikailag korrektség jegyében fogalmazódott meg (bár mondata azt is magában foglalja, hogy a felmelegedés nem kizárólag az emberi civilizáció légszennyezésének, az ipari forradalom vívmányainak következménye). Mivel a politizálás sokszor a semmitmondás és a jól kalkulált vélemény-változtatás keringője, nem csoda, hogy az elnökjelöltség megszerzése előtt még tagadta az emberi tevékenység szerepét az éghajlatváltozásban. Mindenesetre sosem állt be azok sorába, akik a másik véglelet képviselik, s a Fox tévécsatornán "kész csalásnak" titulálják a klímatudomány megállapításait és adatait.
A legfőbb kérdés az, hogyan kezelné az említett kockázatokat az elnökjelölt?- Ellenzi az "egyoldalú" (unilaterális) megszorításokat az üvegházgázok kibocsátásában. (Nem tudni, vajon multilaterális megállapodásokat támogatna-e, így egy törvényileg kötelező erejű globális klímaegyezményt is, melynek tető alá hozása évek óta várat magára.)
- Nem favorizálná az emissziókereskedelmet (cap-and-trade).
- A Környezetvédelmi Hatóság (EPA) számos légszennyezésre vonatkozó rendelkezését hatályon kívül helyezné.
- Inkább az alacsony karbontartalmú, légkör-kímélő technológiák kifejlesztésére fordítana pénzt, s az ezzel foglalkozó start up cégek adminisztrációs terheit és kötelezettségeit enyhítené. (Nem világos, hogy a megújuló energiák továbbítására szükséges új hálózatok beruházásaira is vonatkozna-e a könnyítés.)
- Az atomerőművek építésére vonatkozó bürokratikus előírásokat is egyszerűsítené.