A 100-120 méter magas szélturbinák az iődjárási radarokon például hajlamosak úgy jelentkezni, mint viharok, ezzel még inkább zavarva a repülésirányítók munkáját.
2009-ben csak az Egyesült Államokban 9000 megawattnyi összteljesítményű szélturbinának nem adtak engedélyt, mert a hadsereg és a Civil Légközlekedési Hatóság a radarok zavarására hivatkozva nyomást helyezett az illetékesekre, szól az Amerikai Szélenergia Szövetség (AWEA) kimutatása.
Ugyanakkor ez a mennyiség majdnem egyenlő azzal, amennyi kapacitást kiviteleztek és üzembe helyeztek abban az évben.
A gyártók rajta vannak a témán, és igyekeznek újfajta szigetelőanyagokkal bevonni a szélturbinák alkatrészeit, hogy ne fejtsenek ki zavaró hatást a radar-rendszerekre. A másik oldalon a szoftverfejlesztők igyekeznek modernizálni magukat a radar-berendezéseket.
Kanadában megvétózták
A tavakban gazdag Ontario tartomány vezetése érvénytelenítette annak a szélkerék-hálózatnak adott építési engedélyt, amely 300 megawattos kapacitást hozott volna létre az Ontario tavon. A tartományi kormányzat szélenergia moratóriumot rendelt el a tóra, és négy másik projektet is felfüggesztett.
A döntés hátterében környezetvédelmi indokok és lakossági tiltakozások húzódnak meg. A kormányzat úgy döntött, az édesvízkészleteket nem érdemes ilyen jellegű építkezésékkel megbolygatni, ha a szárazföldön elég lehetőség van szélturbinák létesítésére. Ontarióban 2000 megawattot lehetne még előállítani új turbinák felállításával, állítja a Conference Board of Canada non-profit kutatóintézet. A moratórium már 2006-2008 között is érvényben volt, ám végül eltörölték, ám most újra hatályba léptették.
Észak-Amerikán belül Ontarióban a legolcsóbb a megújuló energiák fogyasztói ára (nap, szél, víz, biomassza). Mintegy 700 szélturbina működik itt 1500 megawattos kapacitással.