Jó képet vág a nagy kibocsátók kritikájához a Klíma Klub

Szentendrén január 15-én rendezett vitafórumot hazánk legnagyobb légszennyezőivel a Klíma Klub a Klímavédelmi Kerettörvény tervezetének várható hatásairól. Az eseményről most(!) nyilatkozó Klub az ipari szereplők érdekképviseleteinek minap megfogalmazott kemény hangú kritikájáról nem tesz említést: ehelyett hurráoptimizmussal az együttműködést hangsúlyozza a törvényalkotók és az érintett iparágak között.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ahogy arról beszámoltunk, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége közös állásfoglalásban ítélték el a véleményük szerint "irreális célokat" felállító törvényjavaslatot.

Az ipari szereplők
A Klíma Klub meghívására Magyarország legnagyobb széndioxid kibocsátó nagyvállalatai jelentek meg:
Mátrai Erőmű, EMFESZ, MOL Nyrt., Fővárosi Gázművek, E.ON Hungária Zrt., MVM Trade Zrt., MVM GTER Zrt, Dunamenti Erőmű, Nitrogénművek Zrt, , ÉMI-TÜV SÜD Kft.

A Klíma Klub azonban a január 15-én Szentendrén tartott munkaértekezlet sikerességét hangoztatja: "A munkaértekezlet záróbeszédében Láng István akadémikus, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács társelnöke elmondta, a megfogalmazott javaslatokat továbbítja a Nemzeti Fenntartható Fejlesztési Tanács felé, ezzel is segítve egy eredményes törvény megalkotását." Az ipari érdekképviseleti szervezetek állásfoglalásának fényében a Klíma Klub megkésett nyilatkozata nyilvánvaló erőfeszítés arra, hogy tompítsa a jelen lévő (érdek)ellentétek kommunikációját - vélhetően főként a megrendezésre kerülő II. Magyarországi Klímacsúcs miatt. 

"Az éghajlatvédelmi kerettörvény várható következményeiről szóló fórum célja az volt, hogy az éghajlatvédelmi kerettörvény vállalatokra gyakorolt hatását bemutassa, és fórumot teremtsen a szükséges finanszírozási rendszer kidolgozásához, valamint lehetőséget biztosítson a vállalatoknak, a fenntartható fejlődéshez szükséges stratégiai döntések meghozatalához és a 2050-es kibocsátási csökkentési célok megvitatásához", szól a Klub közleménye.

"A workshop moderátora Feiler József, a Jövő Nemzedékek Országgyűlési Biztosának Irodája, Stratégiai Tudományos Főosztályának osztályvezetője volt, aki az éghajlatváltozás gazdasági hatásait egy rövid előadás formájában ismertette." A Klub titkára, Varga Dávid elmondta, "a nagy kibocsátású vállalatok illetve a gazdasági szféra együttműködésével valósítható csak meg a hosszútávú kibocsátás-csökkentés", s a workshopot "első lépésnek" látta ezen az úton.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo