A vállalat stratégiájának középpontjában az információtechnológia áll, és a Cisco ezirányú tapasztalatait ügyfeleinek és más vállalatoknak is rendelkezésre bocsátja.
John Chambers, a Cisco elnök-vezérigazgatója a cég Cisco Live! nevű éves infokommunikációs konferenciáján ismertette környezetvédelmi terveit. "A Cisco a probléma megoldása során nem csupán az üvegházhatásért felelős gázok saját kibocsátását csökkenti majd, hanem igyekszik további lépéseket is tenni a hálózati technológia előnyeinek kihasználásával." - mondta Chambers. "Úgy véljük, hogy ha innovatív IT-megoldásokat vezetünk be, és a hálózatot a 21. század "zöld platformjaként" használjuk, akkor egyrészt jelentősen csökkenthetjük a klímaváltozásért felelős gázok kibocsátását, másrészt segíthetünk ügyfeleinknek a fenntartható fejlődésre vonatkozó céljaik elérésében."
A Cisco tagja az Egyesült Államok Környezetvédelmi Hivatala (EPA) által elindított Climate Leaders nevű programnak, amelynek keretében a vállalatok kormányzati együttműködéssel fejleszthetik ki átfogó klímaváltozási stratégiáikat. Az elmúlt fél év során a Cisco az EPA-n kívül több más szervezettel, így a Környezetvédelmi Alappal (EDF) és a fenntarthatóság kérdését vizsgáló DOMANI tanácsadó céggel együttműködve nemzetközi szinten felmérte a cég GHG-kibocsátását, amely szerint a 2007-es naptári évben a Cisco GHG-kibocsátása nettó 724 000 tonna CO2 volt. A Cisco célja az, hogy ezt az értéket 2012-re 543 000 tonnára csökkentse.
A Cisco az új létesítmények tervezésekor, illetve a meglévők átalakításakor figyelembe veszi a környezetvédelmi normákat, és igyekszik megújuló energiaforrásokból származó energiát vásárolni. 2008 végéig a Cisco világszerte előreláthatólag mintegy 460 millió kilowattóra (kWh) mennyiségű megújuló energiamennyiséget vásárol majd. A Cisco az EPA Green Power Partnership nevű programjának is tagja, ahol az USA 25 legnagyobb zöldenergia-vásárlóinak listáján az előkelő 8. helyet foglalja el.