A világ egyre nagyobb része, aggasztóan sok ember születik olyan nyomorba, amely lehetetlenné teszi piaci alapon való kiszolgálásukat, sőt életben maradásukat is. Gazdasággép túl hatékonyan működik, nincs szüksége a képzetlen és szétszórtan elhelyezkedő munkaerőre, ezért nem juttat nekik megélhetést sem. Ha nem oldjuk meg a problémát radikális gazdasági irányváltással, az olyan társadalmi és ökológiai krízist fog okozni, amelyhez képest a mai menekültügy csak baráti szomszédolásnak, az 1929-33-as világgazdasági válság pedig ártatlan Gazdálkodj okosan! - vereségnek fog tűnni.
Az erkölcsileg és gazdaságilag elviselhetetlen egyenlőtlenség az egyik lehetséges tényező a hazánkat is sújtó menekültválság mögött. Hogyan viszonyuljunk mindehhez? Mi az egyenlőtlenség elviselhető mértéke? Mit jelent ez az új világrend a vállalatoknak? Ezeket a kérdéseket vizsgáljuk az konferenciánkon a fenntartható fejlődés, az alternatív gazdaság szempontjából.
Előadóink, beszélgetőpartnereink:
- Dr. Georg Winter, a KÖVET szellemi atyja,
- Böjte Csaba ferences rendi szerzetes,
- Prof. Kerekes Sándor, a KÖVET Egyesület elnöke, egyetemi tanár (Budapesti Corvinus Egyetem, Kaposvári Egyetem),
- Dr. Aczél Petra intézetigazgató, Budapesti Corvinus Egyetem, Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézet,
- Dr. Szigeti Cecília habil. egyetemi docens (Széchenyi István Egyetem, Győr),
- Dr. Kiss-Rigó László megyéspüspök, Szeged-Csanádi Egyházmegye,
- Dr. Székely János c. febianai püspök, Esztergom-Budapesti Főegyházmegye,
- Komáromi Róbert igazgató, Európai Ügyek Koordinációja, Szövetségi Munkaügyi Hivatal (Németország), Brüsszeli Képviselet,
- Dr. Tóth Gergely, a KÖVET főtitkára, tanszékvezető egyetemi docens (Pannon Egyetem, Georgikon kar)