A szervezet még augusztus végén fordult levélben Hunvald György polgármesterhez: tájékoztatást kértek a Király utca - Erzsébet körút - Rákóczi út - Károly körút által határolt területen zajló házbontások és építkezések részleteiről, a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. Törvény (Avtv.) 19. és 20.-ra hivatkozva.
A Király utca mindkét, VI. és VII. kerületi oldala és környezetes 2002-ben az Andrássy úttal kibővített világörökségi terület védőzónája lett. Ennek ellenére 2002-től kezdődően az UNESCO által védett területen belül sorozatos bontások kezdődtek. Ekkor több szervezet tiltakozott a zsidó negyedének karakterét meghatározó épületek bontása, a védett történelmi környezet megváltoztatása ellen. Az év elejétől zajló demonstrációk egyik közvetlen kiváltó oka az volt, hogy a Király utvca 40. szám alatt álló háromemeletes klasszicista lakóház - és egy szomszédos lerombolt épület - helyére egy cég és a helyi önkormányzat nyolcemeletes, 99 lakásos, hatezer négyzetméteres beruházást tervezett (az OCTOGON építészeti folyóirat adata), s ehhez a bontást el is kezdték, pedig a bíróság a bontási engedélyt törvénytelennek ítélte.
A Fővárosi Közgyűlés augusztusi határozata szakmai bizottság létrehozását rendelte el a régi zsidónegyed rehabilitációjára. A bizottság a fővárosi és a kerületi önkormányzat és a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal képviselőiből áll, bár az Óvás! Is részt vesz a tárgyalásokon, igaz, hogy szavazati jog nélkül.
A civilszervezet tagjai attól tartanak, hogy mire a szabályozási terv elkészül, a világörökségi területen visszafordíthatatlan károk keletkezhetnek a bontások miatt, és a kiemelt jelentőségi műemlékeken kívül "nem les mit rehabilitálni".