Már a kormány is

A munkáltatók társadalmi felelősségének erősítéséről és az ezt ösztönző intézkedésekről döntött a kormány. Az 1025/2006. (III. 23.) számú kormányhatározat célja, hogy a munkáltatók önkéntességén alapuló felelős gazdálkodói magatartást erősítse, társadalmilag elismertté tegye.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Európai Unió több különböző dokumentumban is kifejezte azt a célt, hogy a tagállamok a társadalmi partnerek párbeszédére alapozva a gazdálkodásba integrálják a fenntartható fejlődés, a társadalmi összetartozás és a környezetért viselt felelősség szempontjait. Ennek érdekében számos lépésről döntöttek: a Gazdasági és Szociális Tanácsban vitát kezdeményeznek a társadalmilag felelős munkáltatói magatartás ismérveiről, az olyan jó gyakorlatok feltárásáról és elősegítéséről, amelyek a gazdaság versenyképességét, a társadalmi összetartozást, valamint a munkahelyi és a családi kötelezettségek összehangolását szolgálják;

A foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter feladata lesz, hogy segítse a vállalkozások társadalmi felelősségvállalásának erősödését, a rendezett munkaügyi kapcsolatokra irányuló törekvéseket az Országos Érdekegyeztető Tanács keretében és az Ágazati Párbeszéd Bizottságokban. 

Elismerés a felelős cégeknek

 A március végi határozat az érintett minisztereket felkéri, hogy a feladat- és hatáskörükben kezdeményezzenek párbeszédet a munkáltatókkal, és dolgozzák ki azokat az eszközöket, amelyekkel a munkáltatók felelősségvállalását elismerik, és azokat az ismérveket, amelyek a társadalmilag felelős munkáltatói magatartást megjelenítik. Cél továbbá, hogy kialakítsák azokat a kommunikációs eszközöket, amelyek révén szélesebb körben megérdemelt társadalmi elismerésben részesülhetnek a felelős munkáltatók, akik a jövőben "a társadalmilag felelős vállalkozás" jelölést viselhetik majd (Ezt a számos nyugat-európai országban már jól működő rendszert angolul Social Label-nek nevezi a szakma). Módszertani útmutató készül majd a vállalati esélyegyenlőségi tervek elkészítéséhez, és kidolgozzák az "Akadálymentes munkahely" elnevezés és embléma használatának feltételeit, amelyet azok a munkáltatók érdemelhetnek ki, amelyek foglalkoztatnak fogyatékos személyeket és a munkahelyeket akadálymentesen alakították ki.

A határozat arra is felszólítja az érintett minisztereket, hogy készítsenek ajánlásokat a hirdető és kommunikációs cégek részére a nők és a kisebbségek reklámokban és hirdetésekben történő előítéletektől és sztereotípiáktól.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo