A díjat hagyományteremtő céllal azok elismerésére hozták létre, akik sokat tesznek a művészeti mecenatúra megerősödéséért és kiteljesedéséért - áll a cég szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményében.
"A neves szakértőkből álló zsűri döntése alapján az elismerést a Pannon a Magyar Nemzeti Galéria kitartó támogatásával és az acb Kortárs Művészeti Galéria felkarolásával érdemelte ki" - mondta Török András, az alapító Summa Artuim Kht. igazgatója november 29-én este a Mecénás Nap díjátadó gáláján. (Amíg nyugaton már elterjedt szokás a cégek társadalmi felelősségvállalása, addig itthon még csak az út elején járunk.)
Régi kapcsolat
A Pannon együttműködése a Magyar Nemzeti Galériával már tizenhárom éve tart. A támogatásból képek restaurálására, műtárgyak vásárlására került sor, számos nagy kiállítás valósult meg, egészült ki tudományosan rendszerező katalógussal, monográfiával.
Tavaly nyártól a cég a kortárs képzőművészet mellett is elkötelezte magát az acb Galéria főtámogatójaként. A néhány éve működő galéria portfoliója olyan műformákat is bátran bevállalt, amelyek a hazai terepen még újdonságnak hatottak: videókat, installációkat, objekteket, digitális printeket.
A klasszikus és kortárs képzőművészeti értékek népszerűsítésének és terjesztésének újszerű módját választotta a Pannon tartalomszolgáltatásával is: a mobiltelefonok wap oldalán is elérhetőek és háttérképnek letölthetőek a galériák népszerű festményei. (A ENSZ Nemzetközi Munkaügyi Szervezete (ILO) elismerésben részesített kilenc vállalatot a munkahelyi esélyegyenlőség terén kifejtett tevékenységükért.)