Az akkreditált internetes tanfolyamot bankok, biztosítók és más pénzügyi szolgáltatók befektetési szakemberei és független tanácsadók számára indították. A három hónapos képzés célja, hogy a résztvevőket megismertesse a fenntartható befektetési piac működésével és főbb szereplőivel. A szervezők remélik, hogy a tanfolyamot elvégzők így szakértő módon vizsgálják majd fenntarthatósági szempontból a pénzügyi termékeket, és megbízható információt nyújtanak a hozzájuk fordulóknak.
Nyugat-Európában egyre több magánbefektető veszi tekintetbe, hogy a cégek mennyire figyelnek a környezeti hatásokra, hogy alkalmaznak e gyerekmunkát távoli üzemeikben, és általában mennyire etikusan működnek. Magyarországon egyelőre nincsenek felelős befektetési alapok - bár az OTP már egy éve készül egy ilyen alap létrehozására -, s a pénzügyi tanácsadók többsége szerint az országban erre alig van igény. Más szakemberek szerint viszont már most sem ismeretlen Magyarországon a felelős befektetői magatartás.
"Nem igaz, hogy a felelős befektetés, mint jelenség, nincs jelen Magyarországon - állítja Braun Róbert kommunikációs szakember, a Global Reporting Initiative nevű társadalmi jelentési szabványt Magyarországon bevezető Braun and Partners cég vezetője. "A tőzsdén jegyzett magyar vállalatok külföldi befektetői a portfolió összeállításánál igenis figyelemmel kísérik, hogy mennyire fenntartható módon működik az adott magyar cég." Braun Róbert szerint van igény a környezeti és társadalmi szempontokkal is törődő, etikusan működő cégekbe történő befektetésekre, s ez a tudatosság a vásárlási szokásokban is tükröződik: a Braun and Partners megrendelésére készült kutatás szerint ugyanis a megkérdezettek 34 százalékát befolyásolta már vásárlás során - pozitív vagy negatív módon - a gyártó cég hírneve.