Ahogy arról már korábban beszámoltunk, a mohácsi önkormányzat 2008-ban partnerek keresésébe kezdett a magyar Duna-szakasz déli részén lévő mellékágak megmentésére. A hajózásjavító és árvízvédelmi folyószabályozás során a szigeteket határoló kisebb folyóágakban sok helyen keresztgátakat építettek. Ez a folyóágak feltöltődéséhez vezetett, s a honos állatvilág egy része kiszorult innen. A feltöltődés és a teljes eltűnés veszélye fenyegette a mohácsi Szabadság-szigetet és a mellette folyó Duna-mellékágat is, amely jelenleg is Baranya megye déli részének ivóvizét szolgáltatja.
A sziget megmentésére indított akcióba a Coca-Cola Magyarország is betársult a WWF Magyarország, a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatósága és Mohács Város Önkormányzata mellé. Részvételéért a vállalat díjat kapott az MPRSZ (Magyar Public Relations Szövetség) CSR Best Practice pályázatán. A Coca-Cola Magyarország CSR stratégiájának központi elemét képezi a víz, mint természeti kincs védelme. A projekt a természetes élőhelyek helyreállítását, a víz minőségének javítását és a biológiai sokféleség növelését célozta meg.
A környezetvédelmi beruházás fontosságát az Európai Unió is elismerte azzal, hogy 1 millió euró (mintegy 270 millió forint) támogatást nyújt a megvalósításához. Az MPRSZ felhívására 17 vállalat nyújtott be anyagot. A pályázat célja olyan példák bemutatása, amelyek iránymutatóak lehetnek a felelős vállalati működés területén.